poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Próbny egzamin zawodowy AU.20 Prowadzenie sprzedażyPróbny egzamin zawodowy AU.20 Prowadzenie sprzedaży

W miesiącach kwiecień –maj 2018 roku uczniowie klasy II Technikum Handlowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie przystąpili do  próbnego egzaminu praktycznego  w zawodzie sprzedawca w kwalifikacji AU. 20 „Prowadzenie sprzedaży”.  Uczennice i uczniowie mieli okazje zapoznać się z testem, który ich czeka oraz zadaniem z części praktycznej. W sali egzaminacyjnej  mogli się poczuć prawie, tak jak na prawdziwym egzaminie. Obowiązywały również takie same zasady. Uczniowie rozwiązywali już kilka takich zadań, lecz to wymagało  samodzielności  i dużego  zaangażowania, gdyż każdy uczeń musiał  posprzątać swoje stanowisko, poukładać  towary na półkach, wykonać wywieszki cenowe, dokonać inkasa należności oraz wszystkich wymaganych czynności związanych z obsługą klienta i zapewnieniem na stanowisku sprzedażowym zasad bhp i ppoż. Uczniowie choć byli z początku przerażeni to poradzili sobie znakomicie z tym zdaniem. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała Pani Wioletta Żywioł.


Skip to content