poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Próbne egzaminy budowlańcówPróbne egzaminy budowlańców

W dniu 09.05.2018r. uczniowie klasy II Technikum Budowlanego pisali próbny egzamin kwalifikacji zawodowych B.18 Wykonywanie robót betoniarsko-zbrojarskich.

Obejmuje on materiał dotyczący wykonywania mieszanek betonowych, wykonywania i zbrojenia elementów żelbetowych, sporządzania prostych obliczeń nakładów, jak również znajomości technologii robót budowlanych, zastosowania sprzętów i narzędzi niezbędnych w robotach zbrojarskich i betoniarskich oraz czytania dokumentacji technicznej.

Uczniowie odpowiadali na 40 pytań, a egzamin trwał 60min. Uczniowie, aby egzamin został zaliczony muszą prawidłowo odpowiedzieć na 50% pytań. Jest to próba przed właściwy egzaminem i pozwala na uzupełnienie wiadomości, poprawę błędów przed czerwcowym finałem.

Egzamin próbny z części praktycznej polega na wykonaniu zbrojenia elementu konstrukcyjnego zgodnie z dokumentacją i podobnie jak egzamin właściwy trwa 180min.

Życzymy powodzenia zarówno na próbnych, jak i na tym właściwym egzaminie.

W dniu 10.05.2018r. uczniowie klasy III Technikum Budowlanego pisali próbny egzamin praktyczny kwalifikacji zawodowych B.33 Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych.

Obejmuje on materiał dotyczący organizacji placu budowy, organizacji procesu budowlanego na placu budowy, wykonywania elementów żelbetowych, sporządzania harmonogramów budowlanych, znajomości technologii robót budowlanych, zastosowania sprzętów i narzędzi niezbędnych w robotach oraz sporządzania i czytania dokumentacji technicznej.

Egzamin z części praktycznej polega na sporządzeniu przedmiaru robót na podstawie dokumentacji technicznej, sporządzeniu zapotrzebowania na materiały i sprzęt, sporządzeniu zestawienia stali zbrojeniowej oraz harmonogramu robót. Czas na wykonanie zadania to 180min, a uczeń, aby zaliczyć pozytywnie egzamin musi osiągnąć wynik 75%.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki w przyszłym miesiącu za wszystkich przystępujących do egzaminu.


Skip to content