poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Półmetek praktyk zagranicznych – MaltaPółmetek praktyk zagranicznych – Malta

Już dwa tygodnie naszych praktyk zagranicznych minęły. Od poniedziałku do piątku uczniowie pracują w maltańskich przedsiębiorstwach, ucząc się nie tylko swoich zawodów ale przede wszystkim szlifując swój angielski i kompetencje społeczne.

Tradycyjnie w sobotę plażowanie na kolejnej z polecanych we wszystkich przewodnikach plaż Malty. Obiecujemy opublikować ranking plaż na zakończenie naszego pobytu na Malcie. W sobotę 13 maja było Golden Bay a 20 maja Mellieha Bay.

W niedzielę 21 maja zrealizowaliśmy kolejny punkt programu kultowego. Tym razem odwiedziliśmy siostrzaną wyspę Gozo. Jadąc do potu Ćirkewwa zatrzymaliśmy się aby z góry zobaczyć przewodnikową atrakcję  – filmową wioskę Popeya.  Następnie statkiem przepłynęliśmy na Gozo – momentami na morzu bujało, ale to także w ramach atrakcji wyjazdu.

Wyspa Gozo to zupełnie inny świat. Tu życie toczy się wolniej, spokojniej, a krajobrazy momentami przypominały obraz naszego wieruszowskiego powiatu z okresu żniw. No może poza morzem na horyzoncie  : – )

Punktem obowiązkowym pobytu na Gozo było zwiedzanie Cytadeli – historycznej, ufortyfikowanej części leżącej w sercu miasta Victoria, wśród mieszkańców wyspy nazywanej także Rabat. Nad cytadelą dominuje katedra, wraz z Pałacem Biskupim i Muzeum Katedralnym.

Wędrując malowniczymi uliczkami Victorii dotarliśmy na wspólny obiad a następnie na zakończenie, na chwilę odpoczynku na plaży. Mimo bardzo wietrznej pogody wszyscy uznali ten dzień za bardzo udany, a wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci.


Skip to content