poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podziękowania dla zbieraczy nakrętekPodziękowania dla zbieraczy nakrętek

Kacper Tomalik urodził się z artrogrypozą i z zespołem Pierre Robina. Artrogrypoza to zespół wad wrodzonych charakteryzujących się przykurczami rąk i nóg. Zespół Pierre Robin to sekwencja polegająca na cofaniu się żuchwy, zapadaniu języka przez co ma problemy z połykaniem i od urodzenia karmiony jest sondą. Ma też problemy z dużą ilością śluzu i musi być odsysany poprzez ssak medyczny. Kacperek od urodzenia jest pod opieką wielu specjalistów. Leczony m.in. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Podstawą leczenia jest prawidłowa rehabilitacja, dlatego zbiórka nakrętek całkowicie przeznaczona jest na ten cel. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek trafiają na konto Kacperka w Fundacji „Zdążyć z pomocą” w Warszawie.

Nauczycielka chemii Iwona Kuliga-Kmiecik właśnie na ten cel przekazała 112 kg zebranych przez uczniów i nauczycieli plastikowych nakrętek.

Serdecznie Wszystkim zbieraczom dziękujemy!


Skip to content