poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021



Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

Czas na końcoworoczne podsumowanie wysiłku i starań uczniów, nauczycieli, rodziców  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.
Na początku pragniemy złożyć serdeczne gratulacje absolwentowi naszej szkoły –  Andrzejowi Kuchowi, za zdobycie Mistrzostwa Polski w skoku w dal  z wynikiem 8,05 m, co jest również rekordem życiowym zawodnika.
97. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce odbyły się w Poznaniu,  w dniach 24 – 26.06.2021r. na Stadionie w  Golęcinie. Serdecznie gratulujemy i mocno ściskamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe i życiowe. Tak było w 2014 roku, jeszcze w murach „Staszica”: http://zsp.wieruszow.pl/andrzej-kuch/

Miniony rok dał nam wszystkim nowe doświadczenia w związku z nauczaniem zdalnym. Wspieraliśmy się wspólnie w pokonywaniu problemów,  ale doskonaliliśmy także swoje umiejętności pracy i nauki zdalnej.
Po raz pierwszy w historii szkoły przeprowadzone zostały egzaminy  w zawodzie tapicer – przy współpracy ze „Szkółką tapicerską Livello”(bez konieczności zaliczania ich w Centrum Edukacji Zawodowej w  Sieradzu).
Gratulacje dla p. Moniki Józefowskiej – opiekuna uczniów i dla właścicieli firmy. Nauczyciele naszej szkoły wsparli szkółkę w przeprowadzaniu egzaminów.
Obecnie trwa przeprowadzka do nowego budynku pasywnego szkoły, we wrześniu uroczyste otwarcie.

W pierwszym semestrze przyszłego roku szkolnego „Staszic” rozpocznie rekrutację na praktyki zagraniczne projektu „Erazmus+”, pierwszy wyjazd odbędzie się do Bolonii. Trwają przygotowania.

Cieszymy się bardzo, że uzyskaliśmy w tym roku „Srebrną Tarczę 2021” w plebiscycie portalu oświatowego „Perspektywy”. Jest to już nasza trzecia „Srebrna tarcza”. Oprócz tej zdobyliśmy też dwie „Brązowe Tarcze”.
W klasyfikacji krajowej  zajęliśmy 129 miejsce (na 1743 szkoły)  i  6 miejsce w województwie łódzkim (na 64 szkoły).

Marta Kukuła z klasy IV technikum Logistycznego – została  tegoroczną finalistką X edycji Olimpiady Logistycznej  organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz finalistką V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.
Ogólnopolski Finał Olimpiady „Buduj z Pasją” – uczniowie Adrian KosPrzemysław Pietraszewski z Technikum Budowlanego – zajęli 6 miejsce oraz uzyskali tytuł finalisty.
Mateusz Kania z klasy II Technikum Budowlanego zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu i uzyskał tytuł finalisty.
 Adrian Kos i Natalia Sztukowska z Technikum Budowlanego wzięli udział w  etapie  Okręgowym XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
Jagoda Ochocka z klasy 1Te, Delfina Kozłowska z klasy 2 Teg, Julia Michalska z klasy 2 Teg wywalczyły 7. miejsce naszej szkoły wśród wszystkich szkół województwa łódzkiego w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

…a oto tegoroczne wyniki w nauce:
61 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem( średnia 4,75 i wyżej).
Uczniowie Oskar Wróbel z klasy II Technikum Mechatronicznego i Paweł Ciupek z klasy II Technikum Informatycznego zostali wytypowani do stypendium Prezesa Rady Ministrów.
W ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski” do stypendium wytypowani zostali:
 Agnieszka Baberowska klasa I Technikum Ekonomicznego, Jakub Żłobiński z klasy II Technikum Informatycznego, Kacper Kaleta z klasy II Technikum Mechatronicznego.
Oto lista 86  uczniów, którzy otrzymali stypendium szkolne za wyniki w nauce, średnia 4,50 i wyżej, zachowanie wzorowe/bardzo dobre:
śr. 5,47 Wróbel Oskar – klasa 2Ttg, zachowanie wzorowe;
śr. 5,38 Ciupek Paweł –  klasa 2Tip, zachowanie wzorowe;
śr. 5,37  Baberowska Agnieszka – klasa 1Teh, zachowanie wzorowe;
śr. 5,35 Żłobiński Jakub- klasa 2Tig, zachowanie wzorowe;
śr. 5,35  Kaleta Kacper – klasa 2Ttp, zachowanie wzorowe;
śr. 5,33 Pawlak Weronika – klasa 3Teo, zachowanie wzorowe;
śr. 5,26 Kozłowska Delfina – klasa 2Teg, zachowanie wzorowe;
śr. 5,25 Czarnul Mirosława – klasa 2Teg, zachowanie wzorowe;
śr. 5,23 Kubacka Julia  – klasa 3Teo, zachowanie wzorowe;
śr. 5,20 Dąbrowska Zuzanna – klasa 2Teg, zachowanie wzorowe;
śr. 5,20 Goleń Paula- klasa 2Teg, zachowanie wzorowe;
śr. 5,20 Rosiński Bartłomiej – klasa 2Ttp, zachowanie wzorowe;
śr. 5,19 Ceglarek Olaf  – klasa  2Tip, zachowanie  wzorowe;
śr. 5,18 Sztukowska Natalia – klasa 3Ttb, zachowanie wzorowe;   
śr. 5,10 Romanowska Magdalena – klasa 1Ti2, zachowanie wzorowe;
śr. 5,10 Michalska Julia – klasa 2Teg, zachowanie wzorowe;
śr. 5,10 Jasyk Kamil – klasa 2Tig, zachowanie wzorowe;
śr. 5,00 Szczepańska Wiktoria – klasa 1Ttb, zachowanie  wzorowe;
śr. 5,00 Cichosz Paulina – klasa 3Teo, zachowanie wzorowe;
śr. 5,00 Głowiak Marlena – klasa 3Teo, wzorowe;
śr. 5,00 Kucharzak Krystian – klasa 3Teo, wzorowe;
śr. 4,95 Bylicki Jakub- klasa 1Ti2, wzorowe;
śr. 4,95 Jaroch Martyna- klasa 2Tbg, wzorowe;
śr. 4,95 Kołodziej Patrycja – klasa 2Tep, wzorowe;
śr. 4,95 Gwiazdowski Aleksander – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,95 Drapiewski Norbert klasa 2Tip, wzorowe;
śr. 4,95 Łuźniak Artur – klasa  2Tip, wzorowe;
śr. 4,95  Pendrak Jakub – klasa 2Tlg, wzorowe;
śr. 4,93 Kupczyk Justyna – klasa 3Tl, bardzo dobre;
śr.4,90  Sztucka Zuzanna – klasa 2Teg, wzorowe;
śr. 4,90 Dulska Martyna – klasa 2Tlp, wzorowe;
śr. 4,89 Światła Kamila – klasa 1Teh, wzorowe;
śr. 4,87 Garczarek Daria – klasa  3Tl, bardzo dobre;
śr. 4,86 Mazurek Bartosz – klasa 1Ti2, bardzo dobre;
śr.4,85  Nowak Dominik Piotr – klasa 2Tig wzorowe;
śr.4,85  Kowalczyk Zuzanna – klasa 2Ttp, wzorowe;
śr. 4,84 Zgadzaj Patrycja – klasa 1Te, wzorowe;
śr. 4,84 Grzesiuk Mateusz – klasa 2Tlg, wzorowe;
śr. 4,83 Góral Daria – klasa  2Tbp, wzorowe;
śr. 4,81 Prymas Kinga – klasa 2Tbg, wzorowe;
śr. 4,81 Siejak Julia – klasa 2Tbg, wzorowe;
śr. 4,81 Lepka Maciej- klasa 2Tig,wzorowe;
śr. 4,80 Domagała Julia – klasa 1Tl, zachowanie wzorowe;
śr. 4,80 Sopel Hubert – klasa 3Tl, bardzo dobre;
śr. 4,80 Żmuda Patryk – klasa 3Tl, bardzo dobre;
śr.4,80  Jagieła Radosław Mateusz klasa  3Ttb, wzorowe;
śr.  4,79  Nalepa Emilia klasa – 1Te, wzorowe;
śr. 4,79 Wróbel Przemysław – klasa  1Ttb, wzorowe;
śr. 4,79 Sadowy Tobiasz – klasa  2Ttg, wzorowe;
śr. 4,79 Trzeciak Sergiusz – klasa  3Ti, wzorowe;
śr. 4,78 Błażejewska Emilia – klasa 1Teh, wzorowe;
śr. 4,76 Oszczęda Jakub – klasa 1Ti2, bardzo dobre;
śr. 4,76 Kania Mateusz – 2Tbg, wzorowe;
śr. 4,76 Franczak Robert – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,75 Fidelak Kinga – klasa 1Tl, wzorowe;
śr.4,75  Augustyniak Patrycja  – klasa 2Tbp, wzorowe;
śr.4,75  Galińska Natalia – klasa  2Tep, wzorowe;
śr. 4,75 Helbik Michał – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,75 Lisiecki Oktawian – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,75 Kania Martyna – klasa 2Tlp, wzorowe;
śr. 4,75 Sowa Maciej – klasa 2Ttp, wzorowe;
śr. 4,71 Maciejewska Marta klasa 3Teo, wzorowe;
śr. 4,71 Siwek Daria – klasa 3Teo, wzorowe;
śr. 4,68 Moga Amelia – klasa  1Te, wzorowe;
śr. 4,63 Wolna Sandra – klasa  2Tlg, wzorowe;
śr. 4,63 Grząkowski Szymon- klasa  3Ti, wzorowe;
śr. 4,60 Nolbert Igor  – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,58 Walorczyk Julia  – klasa 1Teh, wzorowe;
śr. 4,58 Strózik Sandra – klasa 2Tlg, dobre;
śr. 4,57 Cieplik Krzysztof – klasa  1Ti2, bardzo dobre;
śr. 4,57 Wójcikowski Kacper – 2Tig, bardzo dobre;
śr. 4,57 Wróbel Jakub – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,57 Wykrota Mateusz – klasa 2Tig, wzorowe;
śr. 4,56 Szczepański Adrian –  klasa 3Ttb, wzorowe;
śr.  4,55  Kędzierska Celina – klasa  2Teg, wzorowe;
śr. 4,54 Duchnik Jakub – klasa 3Teo, bardzo dobre;
śr. 4,53 Bednarek Maciej klasa 2Tlg, wzorowe;
śr. 4,52 Chwiołka Mikołaj – klasa  2Tig, wzorowe;
śr. 4,52 Zygmunt Klaudia – klasa 2Tip, wzorowe;
śr. 4,50 Jagielska Aleksandra – klasa 1Teh, wzorowe;
śr. 4,50 Śpik Hubert – klasa 2Tbp, bardzo dobre;
śr. 4,50 Zielińska Dominika –  klasa 2Tlg, wzorowe;
śr. 4,50 Mazur Natalia – klasa 3Teo, bardzo dobre;
śr. 4,50 Wyrwas Patrycja – klasa  3Teo, bardzo dobre;
śr. 4,50 Synowiec Stanisław – klasa 3Ti, wzorowe;
śr. 4,50 Cegiełka Kinga – klasa 3Tl, bardzo dobre

Podsumowanie wyników uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia:
8  uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem (średnia 4,75 i wyżej), 11  uczniów otrzymało stypendium szkolne( śr. 4, 50 i wyżej).
 W ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski”  do stypendium wytypowani zostali:
Olszowiak Małgorzata z klasy 3 d, Walczak Joanna z klasy 2dg, Kowalczyk Szymon z klasy 2rg.
Oto wyniki w/w uczniów:
śr.5,10  Olszowiak Małgorzata – klasa 3d, zachowanie wzorowe,
śr.5,09  Walczak Joanna – klasa 2dg, zachowanie wzorowe,
śr.5,00  Kowalczyk Szymon – klasa 2rg, zachowanie bardzo dobre,
śr.4,92  Moś Julia – klasa 2dg, zachowanie wzorowe,
śr.4,81  Rembowska Weronika- klasa 1r, zachowanie bardzo dobre,
śr.4,80  Cegiełka Patryk – klasa 2rg, zachowanie bardzo dobre,
śr.4,76  Łacina Mateusz – klasa 1s, zachowanie wzorowe,
śr.4,75 Tokarek Szymon – klasa 2sp, zachowanie wzorowe,
śr.4,71  Pawlak Zofia  – klasa 1d, zachowanie wzorowe,
śr.4,58  Bylicka Julia – klasa 2dg, zachowanie wzorowe,
śr.4,50  Piaskowska Weronika – klasa 2dp, zachowanie bardzo dobre.
Najaktywniejszymi sportowcami minionego roku szkolnego byli:
Jakub Szczepaniak z klasy II Tig, Oliwier Światły  z klasy II Tbg, Kinga Kurek z klasy II TLg, Hubert Sopel z klasy III TL, Betina Kozłowska z klasy II TLp, Roksana Jaśniak z klasy II Tbg, Kinga Łuczak z klasy IIdg .
Za pracę wolontariacką wyróżniono również Klaudię Iwanetzką z klasy III Teo.
Wiktoria Olek z klasy III Ti nagrodzona została za pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz fotograficzną oprawę uroczystości szkolnych.
100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych w minionym roku szkolnym zaliczyli:
Oktawia Biskupska i Martyna Kik z klasy Id, Kacper Owczarek z klasy Ir, Łukasz Krupiński i Mateusz Łacina z klasy Is.

Uroczystość uświetniło również wręczenie nagród przez Komendanta Hufca OHP p. Mieczysława Borkowskiego – dla uczestniczek konkursu:
Olszowiak Małgorzata – Absolwent Roku 2021, I miejsce w konkursie „Handlowiec 2021”;
Bryja Kinga – II miejsce w konkursie „Handlowiec 2021”, wyróżnienie w kategorii absolwent;
Kopis Kinga  – II miejsce w konkursie „Handlowiec 2021”;
Piekielna Julia – III miejsce w konkursie „Handlowiec 2021”.

Uroczyście złożono wyrazy podziękowania  na ręce nauczycielek przechodzących na emeryturę:
p. Alinie Kijak – nauczycielka matematyki, wicedyrektor ds. dydaktycznych  w latach: 2010 -2020;
p. Małgorzacie Walacik – nauczycielka wychowania fizycznego.
Życzymy Paniom wszelkiej pomyślności, zdrowia i odpoczynku.
Goście honorowi: wicestarosta Stefan Pietras oraz przedstawiciele Rady Rodziców: Adam Śpigiel, Aneta Nowak i Krzysztof Lota.
Podziękowania dla prowadzących uroczystość. Byli to: Julia Kubacka, Jakub Żłobiński.
 Poczet sztandarowy: Amelia Rzepka, Janina Slavska, Kacper Bajszczak.
Oprawa artystyczna: Marta Dulska, Weronika Spólna, Paweł Ciupek.
Bartłomiej Piluch i Stanisław Bury- obsługa techniczna.
Magdalena Romanowska i Agnieszka Baberowska – asystentki Pani Dyrektor.
 Wiktoria Olek – oprawa fotograficzna.
Mile spędzonych wakacji! Wracajcie zdrowi!  Pamiętajcie, aby wypoczywać bezpiecznie!