poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podsumowanie akcji dla Kuby i PawłaPodsumowanie akcji dla Kuby i Pawła

W dniach 23 i 25 listopada  odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  akcja zbiórki funduszy na rehabilitację dwóch wspaniałych chłopców z Rodzinnego Domu Dziecka w Lubczynie. W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły. Apel o pomoc dla Tych WSPANIAŁYCH RYCERZY spotkał się z dużym  odzewem.

Paweł i Kuba, to bliźniacy, którzy od początku nie mieli łatwo. Porzuceni przez rodziców chłopcy pierwszy rok życia spędzili w szpi­talu. Głęboki stopień upośledzenia psychoruchowego, deformacja klatki piersiowej, koślawość kolan, płaskostopie, oczopląs, zez, … Do normalnego, samodzielnego życia daleka droga. Jednak jak przystało na prawdziwych rycerzy – bracia nigdy się nie poddali. Z pewnością w pięć minut skradliby Wam serca. Bo to historia o miłości do życia.

Akcję przeprowadziły  uczennice z klasy II D: Klaudia Kołodziejczyk, Karolina Kozłowska, Dominika Gauza, Julita Serek, Oliwia Woźniak, Sandra Bylicka. Dziewczyny spotkały się z Pawłem i Kubą i razem z nimi namalowały plakat zapraszający do akcji.

Zebrano 606 złotych. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że dzień wcześniej konto akcji zostało już zamknięte, ponieważ spotkała się ona z szybkim i dużym odzewem. Chwila konsternacji.  Co zrobić?
Uczennice wraz z  pedagogiem szkolnym skontaktowały się z opiekunami chłopców i ustaliły, że bardzo dobrą formą wsparcia wspaniałych rycerzy będzie zakup zabawek. Zabawek, które spełnią marzenia Kuby i Pawła odnośnie ich zainteresowań muzycznych i technicznych. Oczywiście ważną sprawą jest rozwijanie dzięki tym zabawkom zdolności muzycznych, technicznych, intelektualnych i manualnych obu braci.

W dniu 4 grudnia na zaproszenie uczennic przybyli do szkoły Waleczni Rycerze wraz ze swymi opiekunami.
Spotkali się z piękną Panią Mikołajową – w tej roli doskonale spisała się Karolina Kozłowska  z klasy II D, pomagał Jej Bartosz Helbik  z klasy II technikum.

Chłopcy zwiedzili naszą szkołę, poczęstowali uczniów i nauczycieli pysznymi cukierkami. Potem nastąpiło wręczenie zakupionych prezentów. Radości nie było końca. Dla takich chwil warto żyć! Skradli nam serca!

Trzymamy za Was kciuki WALECZNI RYCERZE! Dużo zdrowia i samych uśmiechów na co dzień!

Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy wzięli udział w akcji!  


Skip to content