poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podsumowanie akcji „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach”Podsumowanie akcji „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach”

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wieruszowie dołączyła się do akcji „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach”. Celem przedsięwzięcia było zebranie artykułów papierniczych i materiałów edukacyjnych.

Działanie zostało objęte honorowymi patronatami: Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi. Pomoc trafi m.in. do Grodna, Lidy, Wołkowysk, Czerniowców, Starej Huty i Drohobycza.

Z dumą informujemy, że akcja dowiodła, iż w każdej sytuacji można liczyć na społeczność naszej szkoły. Zebrane przybory szkolne przekazaliśmy do Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie, która dostarczyła dary do punktu zbiorczego – Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r.
w Czastarach.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, dar serca Dyrekcji, Pedagogowi szkolnemu, Nauczycielom oraz Uczniom. Dziękujemy za włączenie się do akcji Ochotniczemu Hufcowi Pracy w Wieruszowie i dostarczenie do nas zebranych przyborów szkolnych.

Koordynatorzy przedsięwzięcia: Halina Paluch, Joanna Suwara.