poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Orszak Trzech KróliOrszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2018 z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego już po raz piąty przeszedł ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

Uczniowie i uczennice naszej szkoły włączyli się aktywnie w przebieg tych uroczystości. Uczennica Wiktoria Małys (w roli anioła) przy moście na rzece Prośnie niejako rozpoczęła część artystyczną tego przedsięwzięcia zachęcając orszaki z poszczególnych parafii wieruszowskich w utworzenie jednego wspólnego Orszaku i wędrówki śladami Trzech Mędrców. Na wieruszowskim rynku uczennice: Sandra Augustyniak, Kamila Klain i  Strzelczyk Aleksandra oraz uczniowie: Adrian Michalski, Hubert Owczarski i Kacper Bartodziejski odegrali scenkę pt. „Walka dobra ze złem”.

Ponadto wszystkie wyżej wymienione osoby pod okiem Pani Haliny Paluch z biblioteki szkolnej przygotowały trzy plakaty z głównymi hasłami Orszaku, wzbogacające scenografię na rynku, za co serdecznie im dziękuję.


Skip to content