poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

OHP Wieruszów na koncercie charytatywnym na rzecz dzieci z UkrainyOHP Wieruszów na koncercie charytatywnym na rzecz dzieci z Ukrainy

Hufiec Pracy w Wieruszowie we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery wziął udział w wydarzeniu „Koncert dla 1000 dzieci”. Piknik był dedykowany dzieciom z ukraińskich domów dziecka, które trafiają do Polski z terenów ogarniętych wojną. Podczas koncertu zbierano datki na ten jakże szczytny cel.

Uczestnicy hufca – uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie już od kilku dni własnoręcznie przygotowywali stroiki i kartki wielkanocne, które wystawiliśmy na naszym stoisku. Nasze uczestniczki umilały dzieciom czas poprzez malowanie na ich twarzach najróżniejszych wzorów – wszystkiego co tylko przyniosła dziecięca wyobraźnia. Kolejną atrakcją było skręcanie baloników, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem najmłodszych. Dostępne były również ciepłe napoje (kawa i herbata) oraz ciasta przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich dobrych ludzi udało się zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przeznaczona na zakup przyborów szkolnych dla uchodźców.

Wspaniale było widzieć młodych ludzi, którzy bez zastanowienia angażują się, poświęcając swój wolny czas aby zrobić coś dobrego dla innych. Jak zwykle jesteśmy dumni z naszej młodzieży i dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc i wielkie serca.

Hufiec Pracy w Wieruszowie, MCK Wieruszów


Skip to content