poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Zdajemy sobie sprawę jak ważna rolę odgrywa czytanie, że człowiek we współczesnym świecie nie byłby w stanie funkcjonować bez tej umiejętności. Proces czytania, to proces ciągłego doskonalenia myślowego, ciągłego rozwoju, dojrzewania możliwości czytelników postępującego równorzędnie z ich biologicznym rozwojem. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem jest głośne czytanie dziecku od najmłodszych lat i kształtowanie nawyku sięgania po książkę.

Chcąc zaakcentować wyższość słowa czytanego w Staszicu nauczyciele poloniści lekcję języka polskiego zaczynali od głośnego przeczytania fragmentu tekstu. W tym dniu również wyruszyliśmy na miasto zachęcając społeczeństwo do poświęcania czasu dziecku przez głośne czytanie. Przeplatając złotymi myślami o czytaniu wręczaliśmy przechodniom ulotki. Uważamy, że był to dobry akcent, gdyż witani byliśmy uśmiechem i życzliwością.

W happeningu uczestniczyła młodzież z klasy 3 D i z aktywu bibliotecznego pod opieką nauczycieli Arlety Jach i Danuty Urbaś.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. S. Reymonta w Wieruszowie i Bibliotekę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Koordynatorzy akcji: Irena Kowalczyk i Halina Paluch.


Skip to content