poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Odwiedziny w Hospicjum Sióstr Antoninek w MirkowieOdwiedziny w Hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie

24 października 2018 roku przedstawiciele Rady Młodzieży OHP z Wieruszowa wraz z wychowawcą i komendantem Hufca odwiedzili pensjonariuszki przebywające w Hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie. Dzięki życzliwości naszych pracodawców zebraliśmy pieniądze na zakup środków pielęgnacyjnych dla pensjonariuszek. Dary zostały uroczyście przekazane na ręce siostry Renaty prowadzącej Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej „DOM DOBRYCH SERC” w Mirkowie.   Wizyta wzbudziła we wszystkich osobach związanych z hospicjum pozytywne emocje, a pensjonariuszkom, które miały okazję na rozmowę z nami, przyniosła mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla naszych podopiecznych spotkanie ze starszymi ludźmi było także wielkim przeżyciem. Składamy serdeczne podziękowania naszej młodzieży i pracodawcom za zaangażowanie i dobre serce. Pamiętajmy o potrzebujących tak, jak mawiał patron OHP- Jan Paweł II:  „Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny”.


Skip to content