poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Najlepsi matematycy i chemicy „Staszica”Najlepsi matematycy i chemicy „Staszica”

Przyszedł czas, by podsumować tegoroczny Maraton Matematyczny. Z Królową Nauk zmierzyło się w tym roku szkolnym 68 uczniów techników. Z etapu na etap zadania były coraz trudniejsze, a rywalizacja coraz bardziej zacięta.

W finale zadania rozwiązywało 23 uczniów. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali:

W kate­gorii klas I: Mariusz Myszor – uczeń klasy I Tech­nikum Budow­la­nego.

W kategorii klas II: Patryk Wróbel – uczeń klasy II Tech­nikum Informatycznego.

W kate­gorii klas III: Michał Jagieła – uczeń klasy III Tech­nikum Budow­la­nego.

Zwycięzcy zostali uhonorowani kalkulatorami naukowymi.

Pozostałe miejsca na podium zajęli:

W kate­gorii klas I:
Karolina Karsznia – uczennica klasy I Technikum Budowlanego – II miejsce
Michał Jabłoński – uczeń klasy I Technikum Mechatronicznego – III miejsce

W kate­gorii klas II:
Małgorzata Cichosz – uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego – II miejsce (ex aequo)
Damian Mądrawski – uczeń klasy II Technikum Elektrycznego – II miejsce (ex aequo)
Karolina Okoń – uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego – III miejsce

W kate­gorii klas III:
Rafał Kuś – uczeń klasy III Technikum Informatycznego – II miejsce
Krzysztof Suchy – uczeń klasy III Technikum Mechatronicznego – III miejsce

Zdobywcy miejsc II i III otrzymali nagrody książkowe.

Wiedząc, że u podstaw solidnego wykształcenia technicznego leży matematyka gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom maratonu matematycznego. Wierzymy, że pójdziecie w ślady swoich starszych kolegów i koleżanek, absolwentów „Staszica”  i będziecie w przyszłości studiować na wybranych przez siebie kierunkach politechnicznych.

Organizatorzy konkursu: mgr Alina Kijak, mgr Urszula Tęcza, mgr Katarzyna Klimas.

Uhonorowanie laureatów Maratonu Matematycznego połączono z uroczystym uhonorowaniem laureatów Konkursu Chemicznego. Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klas pierwszych techników.

Zwycięzcy:

I miejsce: Mariusz Myszor z klasy I Technikum Budowlanego,

II miejsce: Karolina Karsznia z klasy I Technikum Budowlanego,

III miejsce: Mateusz Kusiak z klasy I Technikum Informatycznego.

Jak pokazują wyniki obu rywalizacji (matematycznej i chemicznej) Mateusz Myszor i Karolina Karsznia zaprezentowali się wspaniale.

Organizator Konkursu Chemicznego: mgr Iwona Kuliga-Kmiecik.

Nagrody wręczyli: dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem, wicedyrektor Alina Kijak oraz wicestarosta Mirosław Urbaś.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na wspólną rozmowę przy kawie i herbacie. Oto kilka zdań „wyłowionych” w trakcie rozmów na temat zainteresowań  uczniów i planów na przyszłość:

Mariusz Myszor (Technikum Budowlane): „Lubię aktywnie spędzać czas, zajmować się ogrodem. W przyszłości planuje studia na Politechnice Wrocławskiej. Wygrana w konkursach motywuje mnie do samodoskonalenia”.

Karolina Karsznia (Technikum Budowlane): „Mam szeroki krąg zainteresowań, gram na flecie (samouk), maluje, składam origami modułowe i tradycyjne. Na razie nie mam sprecyzowanych planów co do studiów. Chciałabym pracować w straży pożarnej lub jako rzeczoznawca szkód w budynkach po pożarowych.

Krzysztof Suchy (Technikum Mechatroniczne): „Moje zainteresowania związane są z kierunkiem, który wybrałem (Politechnika Wrocławska, automatyka i robotyka) – montowanie układów elektrycznych i pneumatycznych. Fascynuje mnie kosmos, szczególnie lubię oglądać filmy dokumentalne związane z tym – jak działa wszechświat i jakie zjawiska w nim zachodzą. Interesuję się piłką nożną.
Lubię dziedziny nauki, w których mamy do czynienia z liczbami: matematyka, fizyka a także historia. Zapamiętywanie dat związanych z historią Polski i świata.

Patryk Wróbel (Technikum Informatyczne):  „W wolnym czasie programuję, co jest dla mnie pewną formą zabawy. Jeśli mi się uda, to po technikum chciałbym pójść na politechnikę i robić coś dalej w tym kierunku. Myślę, że to całkiem niezła praca, więc motywacji nie brakuje. Głównie celuję w programowanie gier i aplikacji mobilnych na platformach C/C++ oraz Java.

Karolina Okoń (Technikum Ekonomiczne): „Interesuję się prawie wszystkim, a szczególnie literaturą faktu, matematyką, finansami, polityką, wszystkim co kreatywne. Jestem człowiekiem, który lubi dociekać wielu rzeczy. W przyszłości chciałabym dostać się na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. A co będzie dalej, to  zobaczymy.

Michał Jagieła (Technikum Budowlane): „Odnośnie planów na przyszłość to nie jestem jeszcze konkretnie ukierunkowany. Głównie myślę, by dalej się kształcić w kierunku budownictwa. Szczególnie myślę tu o specjalizacji budownictwo ogólne. Jeżeli już wybierałbym się na studia to myślę , że byłaby to Politechnika Opolska lub Wrocławska. Oprócz budownictwa interesuje się też sportem, szczególnie piłką nożną i z tej racji zastanawiam się nad uprawnieniami trenerskimi lub kursami na sędziego piłkarskiego. Chciałbym kiedyś być trenerem jakiejś drużyny juniorskiej lub sędzią piłkarskim.

Mateusz Kusiak (Technikum Informatyczne): „Uczę się w klasie informatycznej. Interesują mnie głównie przedmioty ścisłe, w szczególności matematyka. Biorę udział w wielu konkursach z myślą, że zajmę miejsce na podium. Tak jak mówiłem, matematyka to moja ulubiona dziedzina, dlatego myślałem, aby studiować ją na politechnice”.

Michał Jabłoński (TechnikumMechatroniczne): „Planuję pójść na Politechnikę Wrocławską, na kierunek „Automatyka i Robotyka”. Sądzę, że wyniosę stamtąd wiedzę, potrzebną do znalezienia pracy, w której będę się spełniał.

Damian Mądrawski (Technikum Elektryczne): „Swoją przyszłość ściśle wiążę z kierunkiem kształcenia czyli zostanę elektrykiem, wiem, że jest zapotrzebowanie na ten zawód.

Rafał Kuś (Technikum Informatyczne) : „Swoją przyszłość ściśle wiążę z matematyką.

Podczas wręczania nagród nieobecna była Małgorzata Cichosz z klasy II Technikum Ekonomicznego, której również serdecznie gratulujemy sukcesu.


Skip to content