poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Na koniec świata – Ty też możesz tam dotrzeć!Na koniec świata – Ty też możesz tam dotrzeć!

Obieżyświat-rowerzysta Piotr Strzeżysz zawitał na spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Tysiące kilometrów przejechanych na jednośladzie w śniegu i upale, dziesiątki odwiedzonych krajów, setki napotkanych na swojej drodze ludzi , urocze opowieści  o podróży do Panamy. Wszystko to w relacjach z podróży, które są wielką pasją życiową Piotra. Jedni wolą zacisze domowe a Piotr jest szalonym globtroterem. Pracował jako nauczyciel i już wtedy przemierzał świat wzdłuż i wszerz. Pasja pochłonęła Go tak bardzo, że zrezygnował ze stałej pracy nauczyciela – oddając się w całości podróżom.

Z wypiekami na twarzy opowiadał nam o swojej podróży do Ameryki Południowej, pokazał bardzo ciekawe zdjęcia, zachęcał do lektury książek podróżniczych i zaimponował swoją pasją wielu spośród nas. Poznaliśmy w namiastce Panamę z perspektywy podróżnika zafascynowanego zwiedzaniem świata i uczeniem się go na nowo. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, o których pewnie nie mówi się na zwykłych zajęciach z geografii czy wos-u.

Zafascynowany innymi kulturami i cywilizacjami podróżuje ze swoim rowerem, zbiera materiały, a następnie opowiada innym o swoich doświadczeniach, będąc poniekąd nadal nauczycielem z własnym programem nauczania.

Dziękujemy Mu za możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy.

Osobom ciekawym świata, zapewne zaświtała w głowie myśl: „Jak też chcę!”.
To realizujcie już od dziś swój plan! Zacznijcie od nauki języków obcych!

„Dobrze jest osiągnąć cel podróży, ale to właśnie podróż liczy się najbardziej”
Ursula K. LeGuin – pisarka