poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – Rok Henryka SienkiewiczaMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – Rok Henryka Sienkiewicza

W związku z przypadającym w październiku Miesiącem Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka to dopiero początek” oraz  ogłoszonym przez Senat rok 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza   w szczególny sposób  zapraszano w październiku nauczycieli i uczniów do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Podczas odwiedzin  klasowych nauczyciel bibliotekarz przedstawiła uczniom cel przedsięwzięcia, informując zarazem o „znaczeniu czytania w życiu  człowieka, następnie po krótkim wprowadzeniu zaprezentowano  film  „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Uwieńczeniem spotkania było głośne czytanie przez uczestników sentencji i cytatów Noblisty z najpopularniejszych jego  dzieł. Tłem do realizowanego projektu była tematyczna wystawka.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy poprzez swoje zainteresowanie i  uczestnictwo wsparli proces promowania oraz znaczenia czytelnictwa i biblioteki szkolnej.


Skip to content