poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży”„Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży”

W ubiegłym tygodniu kadra wychowawcza wraz pedagogiem specjalnym panią Aleksandrą Skotarską z ZSP zorganizowała dla młodzieży pogadankę w ramach Międzynarodowego Dnia Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży obchodzonego w dniu 17 maja.

Każdego roku ten dzień poświęcony jest ogólnoświatowym działaniom związanym z obsługa telefonu zaufania dla dzieci. Infolinie mają na celu pomóc najbardziej potrzebującej grupie dzieci i młodzieży, podnosząc ich głos i pomagać w przestrzeganiu ich praw, o których często się zapomina. Dzięki temu wszystkie dzieci mogą otrzymać potrzebną pomoc i wsparcie.

W Polsce telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa pod numerem 116 111. Jest to bezpłatny numer, pod którym można zarówno zadzwonić jak i napisać i podzielić się swoimi problemami. Specjaliści dyżurują pod tym numerem w trybie 24/7.

Podczas spotkania zauważalne było duże zainteresowanie młodzieży, która wysłuchała wykładu i obejrzała film promujący „niebieską linię”. Mamy nadzieję, że te zajęcia skłoniły młodzież do głębszych refleksji na ten temat oraz zastanowienia się nad tym czy dany problem nie dotyczy ich samych lub ich przyjaciół.

Mamy nadzieję, że działania związane z propagowaniem tej wiedzy uświadomią młodzieży jak zachować się w sytuacji kryzysowej.

Na świecie funkcjonuje ponad 170 telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży w 142 krajach i codziennie odbierane są telefony od ponad 20 milionów młodych osób potrzebujących wsparcia. Dlatego tak ważne jest by rozpowszechniać informację dzięki której można pomóc innym.


Skip to content