poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Międzynarodowy Dzień Logistyki w StaszicuMiędzynarodowy Dzień Logistyki w Staszicu

15 kwiecień to Międzynarodowy Dzień Logistyki, obchodzony także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie. Zaczęło się od emocjonującego konkursu „Najlepszy logistyk w ZSP w Wieruszowie w roku szkolnym 2023/24”, w którym wzięło udział 90 uczestników z różnych klas o profilu technik logistyk. Test, składający się z 40 pytań, rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 rano, zapełniając salę intensywną koncentracją i skupieniem.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w fascynującym wykładzie związanym z logistyką, prowadzonym przez członków Koła Naukowego LOGPOINT Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Studenci ci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, rzucając nowe światło na aspekty tej dynamicznej dziedziny.

Kolejnym punktem programu były warsztaty z LOGPOINT, które stanowiły świetną okazję dla uczestników, zwłaszcza dla klasy 3Tl, aby praktycznie zgłębić tematykę logistyki i poznać najnowsze trendy i rozwiązania w branży TSL.

Następnie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inspirującym wykładzie, który poprowadzili pracownicy renomowanej Fabryki Mebli Wersal. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Dyrektor Handlowy Klaudia Szymanek oraz Kierownik Planowania Produkcji Patrycja Trzeciak. Podczas tego interaktywnego spotkania uczniowie mieli możliwość nie tylko słuchania, ale także aktywnego uczestnictwa, odpowiadając na pytania i dyskutując na temat błędów w planowaniu produkcji oraz sposobów ich rozwiązania. Po wykładzie nadszedł czas na najbardziej ekscytujący moment – rozdanie nagród i ogłoszenie wyników konkursu. To był moment pełen emocji i radości dla wszystkich uczestników, niezależnie od tego, czy zdobyli nagrody czy też nie.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Domagała z klasy IV technikum logistycznego.

Drugie miejsce zajął Hubert Nowak z klasy IV technikum logistycznego.

Trzecie miejsce zajęła Klaudia Kałmuk z klasy IV technikum logistycznego.

Wyróżnianie otrzymała Emilia Murowana z klasy III technikum logistycznego.

Nagrody dla zwycięzców zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców oraz Organ Prowadzący Powiat Wieruszowski oraz wręczone przez Panią Dyrektor Agnieszkę Mazurowską. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mieli okazję nie tylko konkurować ze sobą, ale także uczyć się i rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie logistyki, w obszarze obsługi magazynu i organizacji transportu.

Cały dzień był pełen wrażeń i wartościowych doświadczeń, które na pewno zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Takie wydarzenia nie tylko integrują społeczność szkolną, ale także stymulują rozwój intelektualny i zawodowy młodych ludzi, przygotowując ich do przyszłych wyzwań w dziedzinie logistyki i nie tylko.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, uczniom za aktywny udział, sponsorom za nagrody. Dzięki Wam „Dzień Logistyki” w naszym „Staszicu” wypadł tak pięknie.

Organizatorzy tego wyjątkowego dnia:
Barbara Howis
Joanna Bochenek
Anna Maciejewska
Dominik Nowak


Skip to content