poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Matematyka Moja PasjaMatematyka Moja Pasja

W dniu 7. grudnia odbył się etap szkolny konkursu Matematyka Moja Pasja. Zadania konkursowe zostały przygotowane przez organizatora, którym jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Do szkolnego etapu przystąpiło 11 uczniów naszej szkoły, którzy w czasie 120 minut rozwiązywali zadania bez możliwości korzystania z kalkulatorów i tablic matematycznych. Zwycięzcą  etapu szkolnego jest Sandra Augustyniak uczennica klasy  IV Technikum Budowlanego. Moi drodzy, droga od technika do inżyniera prowadzi różnymi ścieżkami, ale pamiętajcie jedną z nich jest matematyka :-) .  Gratuluję Wam uzyskanych wyników oraz zapału w rozwiązywaniu niestandardowych zadań. Urszula Tęcza – Szkolny Koordynator Konkursu


Skip to content