poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Mariusz Myszor drugi w finale V edycji ogólnopolskiej Olimpiady BudowlanejMariusz Myszor drugi w finale V edycji ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej

W dniu 6 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu odbył się finał ogólnopolski V edycji Olimpiady Budowlanej. Technikum Budowlane przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica  reprezentował uczeń Mariusz Myszor,  który w końcowej klasyfikacji zajął II miejsce. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli do rozwiązania zadanie z zakresu przedmiarowania robót budowlanych ziemnych.
Mariusz- gratulacje!
Zacznijmy od początku. Droga do finału rozpoczęła się dla Mariusza już w listopadzie ubiegłego roku. Pierwsze dwa etapy odbyły się on-line. Platforma dla pierwszego etapu była otwarta do końca lutego. Do tego czasu uczeń  po zalogowaniu się rozwiązywał 30 zadań testowych jednokrotnego wyboru(w czasie 60 minut). Do kolejnego etapu zakwalifikowało się  120 uczniów – w tym Mariusz.

O wyniku drogą internetową informowany był zarówno uczeń, jak i szkoła. Drugi etap również on-line był trudniejszy. Polegał na rozwiązaniu 20 zadań testu wielokrotnego wyboru, również w czasie 60 minut. Na tym etapie wyłonionych  zostało 60 uczniów – w tym Mariusz.  III etap – finałowy odbył się  w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Jak już poinformowaliśmy – Mariusz z drugim miejscem, w gronie najlepszych uczniów-budowlańców w kraju.


Skip to content