poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Logistycy w firmie BratexLogistycy w firmie Bratex

24 kwietnia grupa logistyków z klasy 2Thl odbyła wycieczkę rowerową do zakładu produkcyjnego i magazynu firmy Bratex. Firma Bratex jest producentem mebli z płyty wiórowej.  Na rynku istnieje od 2002 roku i rozpoczynała działalność od produkcji frontów meblowych. Obecnie produkuje  meble łazienkowe, których dystrybucja odbywa się głownie w sklepach internetowych oraz w sieci sklepów Agata Meble. Firma w ostatnich dwóch latach znacznie się rozwinęła, załoga liczy już ponad 50 osób, zakupiono wiele nowoczesnych maszyn i powiększono przestrzeń magazynową. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć proces produkcji mebli, a także sposób tworzenia dokumentacji magazynowej i produkcyjnej. Młodzież mogła poznać jak funkcjonuje zakład od strony logistycznej. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów była możliwość samodzielnego złożenia mebli i zapoznanie się z procesem tworzenia instrukcji montażu mebli. Opiekunem młodzieży była mgr inż. Paulina Szkudlarek nauczyciel przedmiotów logistycznych.

Dziękujemy  serdecznie Pani Annie i Panu Marcinowi Grzesiuk właścicielom zakładu za bardzo serdeczne przyjęcie i przybliżenie funkcjonowania ich firmy. Byliśmy pod wrażeniem otwartego  przyjęcia nas również przez załogę zakładu. Właściciele wyrazili również chęć przyjęcia młodzież na praktyki zawodowe zwłaszcza logistyków mechatroników i handlowców.


Skip to content