poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Literatura na plakacie – sukces Julii Wdowik w konkursie powiatowym



Literatura na plakacie – sukces Julii Wdowik w konkursie powiatowym

Połączenie obrazu i słowa, kreatywność oraz wrażliwość czytelnicza przyniosły Julii Wdowik z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica kolejne wyróżnienie. Uczennica została doceniona w powiatowym konkursie plastyczno-literackim „Z książki na ekran… Ale najpierw na plakat”, prezentując pracę inspirowaną klasyką literatury. 

14 maja 2026 roku w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu Filii w Wieruszowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez tę instytucję. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego celem było rozwijanie kreatywności oraz umiejętności łączenia formy plastycznej z interpretacją literacką. 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica reprezentowała Julia Wdowik, która zdobyła wyróżnienie. Jej praca przedstawiała scenę z powieści „Duma i uprzedzenie” Jane Austen, ukazując główną bohaterkę czytającą list. Zgodnie z wymogami konkursu plakat zawierał również odpowiedni fragment utworu oraz autorską rekomendację książki. Jury doceniło dojrzały wybór klasycznej lektury, spójność przekazu plastyczno-literackiego oraz estetykę wykonania. 

W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli: pani Daniela Danielewska-Matusiak – wicedyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, pani Katarzyna Idzikowska – dyrektor Biblioteki Powiatowej w Wieruszowie, reprezentująca Starostę Wieruszowskiego, a także panie Arletta Sip i Elżbieta Żłobińska z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filii w Wieruszowie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz książkę, natomiast autorzy najlepszych prac – dodatkowe nagrody rzeczowe. 

Sukces Julii Wdowik jest kolejnym potwierdzeniem jej talentu i zaangażowania, a także dowodem na to, że uczniowie naszej szkoły z powodzeniem rozwijają swoje pasje artystyczne i literackie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Opiekunami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: pani Emilia Brylak-Światłowska oraz pani Monika Dawidowicz. 


Przejdź do treści