poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Lekcje z ZUS – projekt ZUS w naszej szkoleLekcje z ZUS – projekt ZUS w naszej szkole

„Lekcje z ZUS” – projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych był realizowany w naszym „Staszicu”. W roku szkolnym 2017/2018 w projekcie brali udział uczniowie klas obecnych trzecich i czwartych technikum ekonomicznego i handlowego. W bieżącym roku szkolnym w projekcie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich technikum ekonomicznego oraz klasa druga technikum handlowego.

„Lekcje z ZUS” to projekt autorski ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Głównymi działaniami projektowymi jest udział w 4 lekcjach prowadzonych przez pracowników ZUS. W naszej szkole zajęcia z młodzieżą zarówno w ubiegłym jak i bieżącym roku prowadziła pani Katarzyna Mołas – rzecznik prasowy II oddziału ZUS w Łodzi. Tematy poruszane na tych zajęciach to:

1) Świadomy zawsze ubezpieczony

2) Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy opłacasz składki

3) Emerytura – twoja przyszłość w twoich rękach

4) E-ZUS, czyli firma pod ręką

Najlepszą rekomendacją udziału w takich zajęciach są opinie naszych uczniów, w przeważającej większości bardzo dobre:

„Lekcje z ZSU-u” były ciekawe, informacje tam poruszane będą nam na pewno przydatne w dalszych okresach  życia.”

„Lekcja z ZUS-em była bardzo interesująca, dzięki niej dowiedzieliśmy się dużo o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i jego funkcjonowaniu. Byłam bardzo zadowolona z tych lekcji.”

– „Lekcja z ZUS-em była bardzo interesująca, ciekawa.”

– „Lekcje z ZUS były ciekawe, dość dużo się dowiedziałam.”

– „Lekcje z ZUS” były interesujące i ciekawe. Było można z nich dowiedzieć się nowych rzeczy, których nie wiedziałam. Poznałam na tych lekcjach jak funkcjonuje ZUS.”

– „Niniejszym oświadczam, że lekcje z ZUS-em były przeprowadzone w miłej atmosferze. Pani, która prowadziła te zajęcia była bardzo fajna i super tłumaczyła tematy w danej dziedzinie. Podsumowując te lekcje dużo mnie nauczyły poszerzając moje horyzonty wiedzy.”

Projekt „Lekcje z ZUS” jest organizowany pod patronatem Minister Edukacji i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej na temat projektu „Lekcje z ZUS” można znaleźć tutaj: http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie

Projekt w naszej szkole prowadzą: Wioletta Żywioł i Barbara Howis


Skip to content