poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Lekcje z ZUS” oraz Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”„Lekcje z ZUS”  oraz Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W roku szkolnym 2020/2021 już kolejny raz prowadzony był w naszej szkole projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”. Projekt dał możliwość uczniom zapoznać się w przystępny sposób z tematyką związaną z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Każdy uczestnik otrzymał bezpłatne materiały edukacyjne oraz wziął udział w czterech lekcjach o następującej tematyce:

– „Świadomy zawsze ubezpieczony”

– „Co Ci się należy, kiedy płacisz składki”

– „Renty i emerytury”

– „E-ZUS, czyli firma pod ręką”.

 „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Uczniowie, zainteresowani tematem ubezpieczeń społecznych wzięli także udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny odbył się zdalnie  14.12.2020.
Uczennice:

  1. Jagoda Ochocka z klasy 1 Te
  2. Delfina Kozłowska z klasy 2 Teg
  3. Julia Michalska z klasy 2 Teg

przeszły w tej Olimpiadzie do drugiego etapu i jako zespół, reprezentowały naszą szkołę 19.03.2021 w zawodach wojewódzkich, gdzie wywalczyły 7. miejsce naszej szkoły wśród wszystkich szkół województwa łódzkiego. Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach projektu edukacyjnego oraz przygotowania uczniów do Olimpiady prowadziły w szkole: Barbara Howis, Ewa Kowalińska oraz Wioletta Żywioł.

Więcej informacji na temat projektu oraz Olimpiady można znaleźć na stronach:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada

Już teraz zapraszamy do udziału w tych działaniach w następnym roku szkolnym 2021/2022. A teraz wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych, fascynujących wakacji.


Skip to content