poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Laser Tag w „Kwaterze Głównej”Laser Tag w „Kwaterze Głównej”

W dniu 3 listopada 2015 uczniowie klasy III Technikum Informatycznego odwiedzili „Kwaterę Główną” we Wrocławiu, by wspólnie zagrać w Laser Tag.

Laser Tag to drużynowa gra wojenna, którą można porównać do bezbolesnego Paintballa, gdyż gracze nie strzelają pociskami czy kulkami z farbą, a promieniami światła. Każdy z graczy otrzymuje karabin emitujący wiązkę świetlną oraz kamizelkę z czujnikami rejestrującymi. Starcia odbywały się w zadymionym, ciemnym i ciasnym labiryncie, po którym przemieszczały się dwie pięcioosobowe drużyny – czerwoni i niebiescy. Celem gry było „zneutralizowanie” przeciwnika jak największą ilość razy, samemu pozostając nie trafionym. Karabiny obsługiwały cztery rodzaje broni:

  • karabin maszynowy strzelający serią, półautomatycznie lub automatycznie,
  • strzelbę posiadającą nieskończoną liczbę amunicji z koniecznością przeładowania po każdym strzale,
  • karabin snajperski „neutralizujący” jednym, celnym strzałem,
  • granatnik pozwalający „zneutralizować” kilku wrogów jednym strzałem.

W grze liczy się refleks, celność oraz współpraca członków drużyny. Grę rozpoczęliśmy po instruktarzu przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Każda z drużyn rozpoczyna mecz w swojej bazie. Po zakończeniu odliczania rozpoczyna się mecz, który trwa 20 minut. Uczestnicy przez większość meczu poruszają się po całym labiryncie, a w razie „trafienia” – pędzą do swojej bazy, by „odrodzić się” i wrócić na pole bitwy. Ciekawym elementem był wyświetlacz na karabinie, który oprócz wyświetlania pozostałej amunicji i „życia” pokazywał imię (lub ksywkę) osoby, przez którą właściciel karabinu został „zneutralizowany”. Po każdym meczu zapisywane są wyniki indywidualne jak i drużynowe. Osoby czekające na swoją kolej mogły zagrać w „piłkarzyki” i omówić wcześniejszy mecz, lub zastanowić się nad kolejnym.

Opiekunkami wyjazdu były: wychowawczyni klasy Renata Piaskowska-Łyjak i pedagog szkolny Danuta Urbaś.