poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Księże Przemysławie dziękujemy za 25 lat pracy w naszej szkoleKsięże Przemysławie dziękujemy za 25 lat pracy w naszej szkole

25 września 2017 roku społeczność naszej szkoły uroczyście podziękowała  ks. Przemysławowi Niezgódce za 25 lat pracy w naszej szkole.

Drogi księże Przemysławie !

 Biblia mówi:  „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina  na wszystkie sprawy pod niebem”.

Był czas witania, a po 25 latach pracy  w naszej szkole nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich i  chociaż  smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam:

 „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża  względem was.” 

Dlatego dziś dziękujemy Ci za trud i pracę , ciepły uśmiech i serdeczność, za Twoje świadectwo żywej wiary i  piękne słowa, kierowane do nas podczas mszy , uroczystości szkolnych a także  zwykłych koleżeńskich rozmów. 

Dałeś się poznać jako człowiek  odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały, jako  dobry kapłan i mądry nauczyciel . Potrafiłeś doskonale godzić wszystkie obowiązki. Poświęcałeś wiele uwagi nie tylko uczniom, ale również nam wszystkim, wykazując się wielką subtelnością i empatią. Nie rozstajemy się dziś na zawsze. Mamy nadzieję, że tak jak Ty, drogi Księże, znalazłeś swoje miejsce w naszych sercach, tak i my pozostaniemy w Twoim.  W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy Ci, abyś  nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi i by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi . Pielęgnuj w sobie uśmiech, nie zatrać nigdy poczucia humoru.   

Księże Przemysławie!                                                                                

Niech Ci Bóg błogosławi we wszystkich poczynaniach a Maryja wyprasza potrzebne łaski i siły do pracy duszpasterskiej w nowej parafii.             

Szczęść Boże.   


Skip to content