poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Książki wolą krążyć z rąk do rąk i być czytaneKsiążki wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane

W dniu 14 czerwca w godz. 10:00 – 12:00 na korytarzu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – Mirosława Żyła i Elżbieta Żłobińska – bibliotekarki z wieruszowskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, wyeksponowały pokaźną ilość książek w ramach  „bookcrossingu”.

Bookcrossing – to  idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty, ławki), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.
Uczniowie i nauczyciele „Staszica” przeglądali księgozbiór z wielkim zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednią lekturę i zabrać  ją ze sobą (nawet po kilka woluminów).
Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej za aktywną współpracę z biblioteką szkolną oraz  za możliwość skorzystania z szerokiej oferty darmowych książek.

Wszystkim Czytelnikom, którzy dokonali wyboru literatury życzymy miłego czytania.


Skip to content