poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konstytucja Biznesu i RODO – lekcja klasy II technikum handlowegoKonstytucja Biznesu i RODO – lekcja klasy II technikum handlowego

W dniu 23 maja 2018 roku w ramach „Obsługa klienta”  uczniowie klasy II technikum handlowego wzięli udział w zajęciach – z pracownikiem ZUS Biuro Terenowe Wieruszów Panią Iwoną Mazurowską. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z nowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej w ramach Konstytucji Biznesu  np. ulga na start  i składek preferencyjnych oraz prawidłowego wypełniania i składania dokumentów, obliczania składek, poprawnego zapisywania kodów, składania korekt i przechowywania dokumentów zgodnie z wchodzącymi przepisami związanymi z ochroną danych osobowych RODO. RODO (GDPR) to unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które zacznie obowiązywać 25 maja 2018 roku. Wprowadza ono restrykcyjne regulacje związane z ochroną danych osobowych w przedsiębiorstwach. Do nowego prawa zobligowani są dostosować się wszystkie firmy, nawet te najmniejsze, przetwarzające jakiekolwiek wrażliwe informacje.

Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali rzetelną i wyczerpującą  odpowiedź  popartą przykładami. Umiejętności zdobyte przez uczniów w ramach tych zajęć zostaną wykorzystane zapewne na egzaminie zawodowym.

Serdeczne podziękowania Pani Iwonie Mazurowskiej  składają uczniowie wraz z opiekunem Wiolettą Żywioł.


Skip to content