poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konkurs angielsko-niemiecki „Historia Bożego Narodzenia”Konkurs angielsko-niemiecki „Historia Bożego Narodzenia”

Dnia 11 grudnia 2015 roku o godzinie 9:50,w sali konferencyjnej PZP odbędzie się konkurs z języka angielskiego i niemieckiego”HISTORIA BOŻEGO NARODZENIA”, będzie on dotyczył tematyki bożonarodzeniowej. Zachęcamy uczniów ZSP im. Stanisława Staszica do wzięcia udziału w konkursie i pogłębienia wiedzy językowej związanej z genezą Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji świątecznych. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do mgr Katarzyny Joniak i mgr Izabeli Moski, oraz o odwiedzenie bloga: angielskistaszic.blogspot.com w celu zapoznania się ze słownictwem związanym tematycznie z konkursem.

„Lecz anioł rzekł do nich: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”.

(Ewangelia według św. Łukasza)

„Then the angel told them, “Stop being afraid! Listen! I am bringing you good news of great joy for all the people. Today your Savior, the Lord Messiah, was born in the City of David. And this will be a sign for you: You will find a baby wrapped in strips of cloth and lying in a feeding trough.”

„Und der Engel sprach zu ihnen: Fürchtet euch nicht! siehe, ich verkündige euch große Freude, die allem Volk widerfahren wird; denn euch ist heute der Heiland geboren, welcher ist Christus, der HERR, in der Stadt Davids. Und das habt zum Zeichen: ihr werdet finden das Kind in Windeln gewickelt und in einer Krippe liegen.


Skip to content