poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Koniec języka za przewodnikaKoniec języka za przewodnika

„Koniec języka za przewodnika” –  z taką ideą podchodzimy każdego dnia do naszych uczniów – my, nauczyciele języków obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Ciekawość świata, chęć poznawania, rozwijania się, zarobkowania i zmian to mechanizmy napędzające wielu młodych do zdobywania wiedzy językowej, do poszerzania swoich umiejętności i horyzontów. Każdego dnia cieszymy się z zapału młodych ludzi do nauki, wspieramy ich i wzbogacamy ich umysły. Cykliczny Szkolny Dzień Języków Obcych zorganizowany 22 kwietnia br. to doskonała okazja ku temu by pokazać każdemu uczniowi naszej szkoły i wszystkim zainteresowanym ile ciekawych miejsc, ilu interesujących ludzi, jak bogate dziedzictwo kulturowe kryje się za granicami naszego kraju. W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali wraz z nauczycielami języków obcych krótki, aczkolwiek bardzo interesujący przegląd obyczajów i tradycji krajów niemiecko- i anglojęzycznych, quizy oraz prezentacje i poczęstunek. Dla zwycięzców konkursów przewidziano słodkie nagrody.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom z klasy II Technikum Ekonomiczno-Budowlanego, I i III klasy Technikum Informatycznego, II klasy Technikum Mechatronicznego, II klasy Technikum Hotelarskiego za przygotowanie przepięknych prezentacji, quizów oraz zachęcanie całej społeczności szkolnej do nauki i poznawania języków obcych.

Tegoroczni stypendyści konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Pokaż język” :
Natalia Piwowar i Kornel Pawlik –
klasa I Technikum Informatycznego,
Daniel Okoń i Wojciech Bezen – klasa II Technikum Informatyczne,
Mariusz Sokołowski – klasa I Technikum Mechatroniczne
Katarzyna Kapral – klasa III Technikum Handlowe,
Michał Olszowiak – klasa III Technikum Informatyczne,
Sebastian Łuszkiewicz – klasa II Technikum Budowlane,
Ksenia Kozłowska – klasa III Technikum Ekonomiczne,
Sandra Marcis – klasa IV Technikum Hotelarskie.
Fundatorem stypendiów jest Pfleiderer Prospan S.A.


Skip to content