poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Jesteśmy elementem przyrody! Rozstrzygnięcie konkursu powiatowegoJesteśmy elementem przyrody! Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego

W  listopadzie 2016 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Stanisława Staszica- gościliśmy  uczestników  Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego pod hasłem: „Człowiek jako element przyrody”. 

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.
Cel konkursu to przede wszystkim rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych uczniów, kształtowanie postaw sprzyjających środowisku i jego ochronie oraz podnoszenie osobistej odpowiedzialności młodzieży za dbałość o dobro środowiska naturalnego.
W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali testy dotyczące  ekologii, ochrony środowiska, fauny i flory powiatu wieruszowskiego.
Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek wręczył nagrody laureatom konkursu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych-  jednym z trójki laureatów został uczeń naszej szkoły Tomasz Olszowiak z klasy II Technikum Ekonomicznego. Opiekunem ucznia była mgr Monika Hejman. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

A oto pytania, na które należało odpowiedzieć  w finale powiatowym:
www.powiat-wieruszowski.pl/files/poziom_szkoly_ponadgimnazjalne.pdf


Skip to content