poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Integracja podopiecznych Hufca Pracy z przedszkolakamiIntegracja podopiecznych Hufca Pracy z przedszkolakami

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia i z tej okazji – 24. w piątek  uczennice klasy 1d i 2d z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z wychowawcami Hufca Pracy odwiedziły Publiczne Samorządowe Przedszkole Nr 3 oraz Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Wieruszowie.

Każdy przedszkolak przyszedł tego dnia ze swoim ulubieńcem. Po przywitaniu się z Kubusiem Puchatkiem i misiem polarnym, dzieci poznały historię tego święta, opowiedzianą przez wychowawcę Hufca. Następnie przedszkolaki oglądały bajki z najsłynniejszymi misiami świata i rozwiązywały zagadki.

W kolejnej części spotkania wysłuchały bajkę pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie” przeczytaną przez uczestników OHP z podziałem na role. Wspólnie zatańczono „misiowy” taniec – „Gummy Bear” oraz miały miejsce zabawy ruchowe m.in. „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dzieci wykonały również prace plastyczne. Starszaki – postać niedźwiadka za pomocą techniki – origami płaskie z kół, a maluchy pokolorowały paluszkowe pacynki – Złotowłosą i niedźwiadki.

Na zakończenie Kubuś Puchatek obdarował wszystkie dzieci słodkim upominkiem Lubisiem oraz balonem w kształcie misia wykonanym przez młodzież. Wizyta w przedszkolach była ciekawą lekcją, dzięki której dzieci poznały historię pluszaka. To spotkanie było doskonałą zabawą naszych podopiecznych z dziećmi. Wszyscy długo będziemy pamiętać ten wyjątkowy dzień i uśmiechy na twarzach najmłodszych.


Skip to content