poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

IGIKAI – Wielka pasjaIGIKAI – Wielka pasja

W dniu 15 listopada 2021r. uczennice klasy 1 Te uczestniczyły w warsztatach igikaiterapii prowadzonych przez p. Sylwię Duś w jej salonie w Kępnie przy ul. Wieluńskiej 14. Jak wyjaśniła nam p. Sylwia ikigai to nic innego jak wielka pasja, która pozwala nadać życiu sens, poczucie szczęścia i satysfakcji. Prowadząca udzieliła nam wielu pożytecznych wskazówek dotyczących codziennego życia. Dowiedziałyśmy się, że przepis na sekret długiego i szczęśliwego życia jest całkiem prosty, należy zadbać o prawidłową i zdrową dietę, aktywność fizyczną, prawidłowy sen, dobre relacje społeczne, optymizm, znalezienie swojej pasji życia, akceptację samego siebie i innych oraz wiarę w to, że prawdziwe piękno tkwi w naszym wnętrzu. Podczas warsztatów nauczyłyśmy się również jak prawidłowo pielęgnować swoją cerę, unikając nadmiaru kosmetyków, oraz jak istotny dla naszego wyglądu jest automasaż twarzy i jak go poprawnie wykonać.

ODA DO DŁUGOWIECZNOŚCI

„ Żyć zdrowo i w porządku

Lekko w żołądku

Ostrożnie z lekami

Za to hojnie z zainteresowaniami

Niczym się nie przejmować

Bawić się i trenować

Unikać niepokoju

Nie zamykać się w pokoju

I stale działania podejmować”

R.A. Soriano

Serdecznie dziękujemy p. Sylwii Duś za ciekawe spotkanie i poczęstunek, dziękujemy również p. Monice Józefowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu.


Skip to content