poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Idzie zima – pomagaj zwierzętom!Idzie zima – pomagaj zwierzętom!

Brak wrażliwości na niedolę zwierząt świadczy, że nie starczy jej również dla ludzi

Podziękowania dla uczniów klasy I Technikum Ekonomicznego i Technikum Hotelarskiego, którzy  zakupili karmę na zimę – dla psiaków z mieleszyńskiego gospodarstwa.

„Usiądź i pomyśl. Jak łatwo jest pomóc zwierzętom! Nam zazwyczaj się wydaje, że pomaganie zwierzętom jest trudne, pracochłonne i nie przynosi efektów. Czasem twierdzimy, że jesteśmy tylko nic nieznaczącymi ludźmi i nie mamy jak pomóc zwierzętom. Nic bardziej mylnego! Oto spis spraw, które może zrobić każdy człowiek, który chce pomóc biednym zwierzakom (zwłaszcza teraz – przed zimą):

– zakupić zwykłą paczkę karmy i przeznaczyć ją dla schroniska – w ten sposób  pomagasz nakarmić do syta wszystkie głodne, mieszkające tam zwierzęta. Dzięki Twojemu wsparciu ludzie ze schroniska nie muszą martwić się o brak pieniędzy na żywność,

– kiedy widzisz zimą zgłodniałe ptaki na dworze, nakarm je. Wyrzuć chodź by przez okno trochę starego chleba. Czy wiesz ile dla nich w ten sposób robisz? Dzięki Twojemu skromnemu gestowi prawdopodobnie mniej ptaków umrze tej zimy,

– adoptuj ze schronisk zwierzęta, przecież dobrze wiesz, że wszystkie potrzebują odpowiedzialnej opieki i miłości,

– bierz udział jeśli możesz w akcjach organizowanych na rzecz zwierząt. Oddawaj 1% podatku na bezdomne zwierzęta. Poszukaj informacji w internecie na ten temat. Wspieraj zwierzęta. Spraw by były szczęśliwe. Niech twoja pomoc przyniesie im ulgę od cierpienia.

Pamiętaj, że trzeba je szanować i dawać im możliwość godnego i szczęśliwego życia.”


Skip to content