poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa PrzedmedycznegoI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa Przedmedycznego

11 września 2014 roku na Błoniach w Łowiczu odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa Przedmedycznego zorganizowany przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP wraz z Hufcem Pracy 5-22 w Łowiczu.

Konkurs prowadzony przez zawodowych strażaków Państwowej Straży Pożarnej składał się z trzech części: testu wiedzy przeciwpożarowej i ratownictwa przedmedycznego oraz bezpiecznego zachowania w lesie, praktycznych ćwiczeń udzielania pomocy przedmedycznej oraz pożarniczego toru przeszkód.

Do konkursu przystąpiło 9 drużyn z jednostek Ochotniczych Hufców Pracy z województwa łódzkiego. Naszą drużynę reprezentowali: Beata Różańska i Karol Pindor, pod opieką wychowawcy Dariusza Niechciała. Po przebyciu wszystkich etapów konkursu Wieruszowska ekipa zajęła 4 miejsce.

Po zakończeniu zawodów młodzież zwiedzała Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie, gdzie można było obejrzeć stare łowickie chaty, drewniane figury, dawne urządzenia i maszyny rolnicze, pojazdy konne, łowicką wycinankę i inne.

Miłą niespodzianką było przybycie gościa specjalnego, mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim, złotego medalisty z Sochi – Zbigniewa Bródki. Sportowiec jest jednocześnie zawodowym strażakiem pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu. Wszyscy zebrani gorąco powitali mistrza olimpijskiego gromkimi brawami, a następnie podjął się on roli wręczającego medale zwycięzcom konkursu. Na koniec z chęcią rozdawał swoje autografy, można było sobie zrobić z nim zdjęcie pamiątkowe, a także potrzymać złoty medal olimpijski.


Skip to content