poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

I miejsce naszej uczennicy Agnieszki Baberowskiej w Konkursie Poetyckim „MEANDRY PROSNY”I miejsce  naszej uczennicy Agnieszki Baberowskiej w Konkursie Poetyckim „MEANDRY PROSNY”

W dniu 8 grudnia br. braliśmy udział w podsumowaniu  Powiatowego  Konkursu Poetyckiego „MEANDRY PROSNY” skierowanego do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Organizatorem Konkursu była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, a  honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął  Starosta Powiatu Wieruszowskiego. 

Konkurs skierowany był do osób z własną twórczością poetycką. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przesłanie 3 wierszy ze zwróceniem szczególnej uwagi na walory naszego regionu. 

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Agnieszka Baberowska uczennica kl. II Teh Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajęła I miejsce. Wiersze Agnieszki, jak i pozostałych uczestników można przeczytać w ciekawie wydanej publikacji pt.: „Nasze piękne okolice” pod redakcją Katarzyny Idzikowskiej i Jadwigi Tomkiewicz (dostępna w naszej bibliotece). Jest nam podwójnie miło, gdyż tytuł tomiku został zaczerpnięty z wiersza naszej laureatki. 

Agnieszko gratulujemy, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, życzymy Ci powodzenia i rozwoju Twojego poetyckiego talentu. Gratulujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu.  

Dyrektor Biblioteki Powiatowej w Wieruszowie  Pani Katarzynie Idzikowskiej dziękujemy  za miłe  spotkanie z poezją podczas podsumowania konkursu oraz podarowany tomik z wierszami.  

Nauczyciele bibliotekarze
Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska


Skip to content