poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

I etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”I etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

We wtorek 27 listopada w naszej szkole odbył się I etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2018/2019. Celem tej Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych i konkurują w niej uczniowie z całej Polski.

W naszym „Staszicu” w zmaganiach konkursowych wzięło udział 65 uczniów, którzy brali udział w projekcie „Lekcje z ZUS” i tym sposobem mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z którym każdy w dorosłym życiu się spotka, a zyskana wiedza zaowocuje w przyszłości. 20 uczniów uzyskało wynik 11 punktów i więcej, który kwalifikuje do udziału w II etapie. Naszą szkołę będą reprezentowały na poziomie wojewódzkim 3 uczennice, które zdobyły najwięcej punktów.

Po przeprowadzonej 12 grudnia dogrywce uczennicami reprezentującymi naszą szkołę będą:

– Natalia Mieszała z klasy II technikum ekonomicznego (zdobyła 19 punktów na 20 możliwych),

– Sandra Staroń (uczennica klasy III technikum handlowego)

– Sylwia Okoń (uczennica klasy IV technikum ekonomicznego).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacji dotyczącymi Olimpiady odsyłamy na stronę: http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada

lub zapraszamy do nas. Chętnie udzielimy więcej informacji.

Barbara Howis
Wioletta Żywioł


Skip to content