poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

I etap Maratonu Matematycznego we WrocławiuI etap Maratonu Matematycznego we Wrocławiu

17 września rano o 8.00 w liczbie 39 uczniów i 3 opiekunek (matematyczki: Urszula Tęcza, Katarzyna Klimas oraz Danuta Urbaś – pedagog szkolny) – wyjechaliśmy na wycieczkę dydaktyczną do Wrocławia. Pierwsze kroki skierowaliśmy na Politechnikę Wrocławską, na której zostaliśmy serdecznie powitani przez panią Małgorzatę Smutkiewicz z Działu Rekrutacji. Pani Małgorzata w ciekawy i profesjonalny sposób przedstawiła nam warunki rekrutacji, zasady studiowania i perspektywy zawodowe po ukończeniu poszczególnych kierunków. Otrzymaliśmy najnowsze informatory opisujące wszystkie kierunki studiów na PWr, a także drewniane bierki w gustownym pudełeczku. Na zakończenie wizyty na PWr, by trochę oderwać się od „przyziemnych spraw” przejechaliśmy się Polinką (Polinka – kolej gondolowa we Wrocławiu, kursująca nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Wyspiańskiego a Geocentrum przy ulicy Na Grobli). Po powrocie na ziemię udaliśmy się spacerkiem na Uniwersytet Wrocławski, gdzie wysłuchaliśmy następujących wykładów:

KRYPTOGRAFIA – wykład w Instytucie Matematyki,

JAK UCZYĆ NOWOCZESNY KOMPUTER – wykład w Instytucie Informatyki.

Po wysłuchaniu wykładów obejrzeliśmy wystawę brył oraz matematycznego origami. Na zakończenie naszego pobytu na UWr ci, którzy mieli jeszcze siły i chęci wzięli udział w eliminacjach do Maratonu Matematycznego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach w czwartek wzięło udział 210 uczniów, z czego do finału (finał odbędzie się w sobotę 19.09.2015) zakwalifikowano 39.

Jednym z nich został uczeń II klasy Technikum Budowlanego Mariusz Myszor – ( gratulujemy i bijemy brawo). Po tych wszystkich intelektualnych uciechach udaliśmy się na Pasaż Grunwaldzki by nakarmić i napoić nasze zmęczone ciała. Powyższy wyjazd odbył się z okazji XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, którego hasło przewodnie to „Światło Nauki”.

Czekamy na wyniki sobotniego finału, w którym uczestniczyć będzie Mariusz.


Skip to content