poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

I etap Konkursu poetyckiego „KSIĄŻKA MÓWI”I etap Konkursu poetyckiego „KSIĄŻKA MÓWI”

2 października br. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się szkolny etap konkursu poetyckiego „Książka mówi” organizowany przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości Patronów Roku 2023. Konkurs został podzielony na trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki.

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 6 uczniów naszej szkoły: Agnieszka Baberowska z kl. 4 Teh, Magdalena Romanowska z kl. 4 Ti2, Zuzanna Wróbel z kl. 2 Th, Wiktoria Tecław z kl 2Te2, Paweł Ciupek z kl. V Tip, Piotr Mrożek z kl. V Tip.

Uczestnicy konkursu popisali się umiejętnością pięknego czytania, doskonałą dykcją oraz przemyślaną interpretacją wybranych 2 wierszy.

Komisja konkursowa w składzie: Arleta Jach – nauczyciel polonista oraz nauczyciele bibliotekarze Halina Paluch i Emilia Brylak-Światłowska zgodnie z regulaminem Konkursu miała za zadanie wyłonić 2 laureatów do dalszego etapu. Wybór był bardzo trudny, po szczegółowej analizie przewodnicząca komisji Arleta Jach ogłosiła 2 zwycięzców:

Agnieszkę Baberowską z kl. 4 Teh oraz Wiktorię Tecław z kl. 2 Te2

Laureatki, jak i wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły pani Agnieszki Mazurowskiej i komisji konkursowej dyplomy oraz drobne upominki.

Przed Agnieszką i Wiktorią etap rejonowy – trzymamy kciuki, życzymy dziewczynom powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach, natomiast pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, udział w konkursie i miłe chwile z poezją.

Koordynatorzy konkursu
Nauczyciele bibliotekarze

Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska


Skip to content