poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Happening z okazji Światowego Dnia SokuHappening z okazji Światowego Dnia Soku

W dniu 23.05.2023r. w świetlicy hufca 5-20 w Wieruszowie odbył się happening w ramach Kalendarza Świąt Nietypowych. Dotyczył on Światowego Dnia Soku, który obchodzony jest prawidłowo 30 maja. Młodzież wraz z wychowawcami zorganizowała sobie strefę chillout. Uczestnicy  słuchali muzyki, jedli owoce i pili soki. W międzyczasie odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywiania oraz tego czy nasza codzienna dieta dostarcza nam wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Wymienialiśmy się przepisami na zdrowe napoje, rozmawialiśmy jakie gotowe soki są najbardziej wartościowe oraz na co zwracać uwagę przy zakupie owoców.

Happening miał na celu promocję zdrowej żywności oraz uświadomienie młodzieży, że kluczowym czynnikiem wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu jest zdrowe odżywianie. Wpływa ono znacząco na nasze samopoczucie oraz sprawną pracę mózgu.

Spotkanie miało bardzo miły i wesoły charakter. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wydarzenia ,,zaowocuje’’ w przyszłości i młodzież będzie prowadziła zdrowy tryb życia.


Skip to content