poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

HAPPENING CZYTELNICZY 2023 r. – „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”HAPPENING CZYTELNICZY 2023 r. – „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”

W dniu 5 października 2023 r. odbył się HAPPENING CZYTELNICZY, który został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Po raz 5 – ty uczestnicy imprezy zebrali się o godzinie 10.00 przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Wszyscy zgromadzeni zostali powitani ciepłymi słowami przez Dyrektora Szkoły panią Agnieszkę Mazurowską.

Licznym i barwnym korowodem wyruszyliśmy na ulice miasta Wieruszowa. Przemierzając wyznaczoną trasę promowaliśmy czytelnictwo oraz biblioteki szkolne i publiczne. Uczniowie naszej szkoły obdarowywali przechodniów zakładkami do książek z logiem „Staszica”.

Happening zakończyliśmy w parku na wieruszowskim Rynku głosząc hasła zachęcające do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Swą obecnością zaszczyciły nas władze powiatu i gminy Wieruszów – Sekretarz Powiatu pani Agnieszka Polus oraz Zastępca Burmistrza pani Marta Siubijak. Serdecznie dziękujemy za wygospodarowanie dla nas czasu, miłe słowa oraz włączenie się w promocję czytelnictwa.

W happeningu uczestniczyli:

· Przedszkole nr 1 w Wieruszowie

· Przedszkole nr 2 w Wieruszowie

· Przedszkole Zielony Listek w Wieruszowie

· Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

· Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

· Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie

· Zespół Szkolno – Przedszkolny w Galewicach

· Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Świbie

· Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

· Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

· Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie

· Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

· Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Wieruszowie

· Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wieruszowie

· Ochotniczy Hufiec Pracy w Wieruszowie

Z głębi serca dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, podjęcie wielu starań, aby impreza była kolorowa, głośna i radosna. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim osobom, które przystąpiły do współpracy podczas organizacji happeningu.

Dziękujemy pani Henryce Sokołowskiej – Prezes Warsztatów Terapii Zajęciowej za wypożyczenie barwnych stroi.

Dziękujemy mediom lokalnym za przybycie i promowanie happeningu oraz czytelnictwa szerszemu gronu odbiorców.

Dziękujemy uczniom z klasy 3 Tl wraz z wychowawcą panią Joanną Bochenek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica za ambitne i aktywne podjęcie przydzielonych zadań oraz nauczycielowi przedmiotów zawodowych pani Annie Maciejewskiej za opiekę nad uczniami podczas happeningu.

Za piękną oprawę fotograficzną dziękujemy Nikoli Samulskiej z kl. 4 Tl pod opieką pani Katarzyny Joniak.

Projekt koordynowali:

– Centrum Rozwoju Edukacji Woj. Łódzkiego Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

– Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Nauczyciele bibliotekarze
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska


Skip to content