poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Happening czytelniczyHappening czytelniczy

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.”

Jan Paweł II

W dniu 16 października br. odbył się HAPPENING CZYTELNICZY, który został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tradycyjnie uczestnicy imprezy zebrali się o godzinie 10.00 przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica
w Wieruszowie. Wszyscy zgromadzeni  zostali powitani przez Dyrektora szkoły Panią Małgorzatę Nikodem, która również dokonała uroczystego otwarcia happeningu.

Barwnym korowodem wyruszyliśmy na ulice miasta Wieruszowa. Przemierzając wyznaczoną trasę, promowaliśmy biblioteki i  czytelnictwo. Młodzież rozdawała przechodniom kwiaty i zakładki do książek. Uwieńczeniem przedsięwzięcia była inscenizacja  „Katarynki” Bolesława Prusa, która została wystawiona na scenie Wieruszowskiego Domu Kultury. Spektakl  przygotowała Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Uczestnicy:

 • Przedszkole nr 1 w Wieruszowie
 • Przedszkole nr 2 w Wieruszowie
 • Przedszkole nr 3 w Wieruszowie
 • Przedszkole Zielony Listek w Wieruszowie
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie
 • Szkoła Podstawowa w Pieczyskach
 • Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Wieruszowie
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie
 • Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie
 • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie
 • Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Wieruszowie

Koordynatorzy akcji:

 • Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

 Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica za ambitne i aktywne podjęcie przydzielonych zadań.
W akcji wzięły udział klasy: 3d, 2Tl oraz uczniowie z oddziałów 2Ttb: Damian Strzelczyk, Bartłomiej Piluch, Przemysław Pietraszewski i 1Tig: Jakub Szczepaniak oraz Jakub Żłobiński. Natomiast zdjęcia i film wykonała Wiktoria Olek z klasy II Ti.

Opiekunowie grupy: Karolina Zaleśna, Joanna Suwara, Halina Paluch.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, podjęcie wielu starań, aby impreza była kolorowa, głośna i radosna. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim osobom, które przystąpiły do współpracy podczas organizacji happeningu.

Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Paluch, Joanna Suwara


Skip to content