poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Greckie praktyki StaszicaGreckie praktyki Staszica

Minął pierwszy tydzień pobytu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodsawowych im.Stanisława Staszica w Wieruszowie w greckiej miejscowości Leptokaria. Trzydziestu uczniów odbywa praktyki zawodowe u stóp Olimpu – miejsca, gdzie niegdyś mieszkali mitologiczni bogowie.

Po odbytych szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, zapoznaniu się z pracodawcami i programem praktyk, rozpoczęły się dni zdobywania nowych doświadczeń zawodowych w miejscowych firmach. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności w branżach: handlowej, informatycznej i logistycznej, rozwijają umiejętności językowe oraz poznają specyfikę tutejszych przedsiębiorstw i praw rynkowych. Często wymieniają między sobą doświadczenia, wskazując na, niejednokrotnie nowe dla nich, podejście greckich partnerów do wielu rozwiązań praktycznych stosowanych w greckich firmach. Czas spędzany tutaj to także piękne widoki, ciepły klimat i bogaty program kulturowy. Po intensywnym dniu pracy organizowanych jest wiele imprez integracyjnych i wycieczek pozwalających poznać ciekawe miejsca i historię Grecji. Już w drugi wieczór odbyło się na pobliskiej plaży ognisko z nauką tradycyjnego tańca – „Zorby”. W kolejnych dniach pojechaliśmy do Litohoro i wspięliśmy się do wodospadów zwanych basenami Afrodyty, oglądaliśmy ruiny zamku Dion i piękną pobliską plażę. Niezapomnianym dniem była sobota i wycieczka na wyspę Skiathos, rejs statkiem dodatkowo uatrakcyjniony był tańcami i zabawami na kilku pokładach, a kończył się relaksem na złotej plaży Koukounaries, której uroki doceniała księżna Diana. Na niedzielę zaplanowano kolejną wyjątkową wycieczkę …odwiedzimy monumentalne Meteory, wykute w skalnych blokach monastyry, poznamy życie prawosławnych klasztorów i poczujemy bliskość nieba.


Skip to content