poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Głośne czytanie w biblioteceGłośne czytanie w bibliotece

,,CZYTAĆ KAŻDY MOŻE”

W dniu 23 października 2014 roku (czwartek) w naszej szkolnej bibliotece odbyło się wspólne głośne czytanie.

W związku z Rokiem Czytelnika oraz Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych chcieliśmy podkreślić jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa umiejętność czytania. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do czytania i częstszego kontaktu ze słowem drukowanym.

Człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba w nim obudzić zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie. Ma ono wiele zalet: rozwija wyobraźnię, zainteresowania, stymuluje rozwój i wzbogaca słownictwo, wpływa na procesy emocjonalne i intelektualne, a książka zawsze jest wspaniałym sposobem na nudę, wiernym przyjacielem na długie lata, znajduje się w zasięgu możliwości każdego, nie wymaga szczególnych zdolności ani nakładów finansowych”.

W przygotowaniach uroczystości pomagali następujący uczniowie: Klaudia Kulak 3 Tmho, Monika Górecka 3 Tmho, Anna Sujka 3 Thho, Klaudia Kowalińska 3 Tei, Justyna Gatkowska 3 Tei, Bartosz Górka 3 Tei, nagłośnienie – Michał Knieć 2 Ttem i Marek Błażejewski 2 Ttem pod opieką pana Jarosława Urbaniaka.

Oprawa fotograficzna i film w wykonaniu pedagoga szkolnego – Danuty Urbaś.

Słodkości ufundowały: Wiesława Ochota i Halina Paluch.

Organizator imprezy – Halina Paluch.

Dziękujemy wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji za chwile skupienia nad poezją i prozą, ale przede wszystkim za świetną atmosferę i zabawę jaką wspólnie stworzyliśmy tego dnia.

 


Skip to content