poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Finał wojewódzki „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”Finał wojewódzki „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”

W dniu 9 marca 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”. Organizatorami konkursu pod patronem Oddziału IPN w Łodzi byli parlamentarzyści: Posłowie na Sejm RP Piotr Polak i Robert Felus; Senatorowie RP Przemysław Błaszczyk i Grzegorz Wojciechowski; Poseł do PE Janusz Wojciechowski. W finale wojewódzkim udział wzięło 37 najlepszych uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych i regionalnych pokonali ponad 800 rówieśników z 65 szkół ponadgimnazjalnych. Nasz uczeń Sebastian Łuszkiewicz z II klasy Technikum budowlanego na teście w etapie wojewódzkim uzyskał 42 pkt. Żaden z uczestników nie otrzymał maksymalnej noty 50 pkt. Dwaj uczniowie, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce wywalczyli 47 pkt. Jak sam Sebastian zauważył zabrakło troszkę szczęścia na podium. Dodał: „ za rok będzie jeszcze lepiej”. Z całego serca Ci tego życzymy!


Skip to content