poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ernest Zgoda – I miejsce w Szkolnym Konkursie RecytatorskimErnest Zgoda – I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

W dniu 12 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

W konkursie brali udział:
 Weronika Malik – klasa I Technikum Budowlane,
Szymon Musiał – klasa I Technikum Informatyczne,
Marta Ochocka – klasa I Technikum Logistyczne,
Karolina Okoń- klasa IV Technikum Ekonomiczne,
Wojciech Perkiewicz – klasa II Technikum Logistyczne,
Dawid Pieprzyk- klasa IV Technikum Hotelarskie,
Patryk Zgadzaj- klasa III Technikum Elektryczne,
Ernest Zgoda- klasa II Technikum Logistyczne.

Występowali przed komisją  w składzie:
przedstawicielka Wieruszowskiego Domu Kultury pani Wiesława Opacka i dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki  Beata Waniek.
Obie panie często uczestniczą w pracach powiatowej komisji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, więc gwarantowały obiektywną i rzetelną ocenę naszych recytatorów.
Naszą szkołę w komisji reprezentowała wicedyrektor  Małgorzata Karkoszka. Występom przysłuchiwali się także dyrektor szkoły  Małgorzata Nikodem, pedagog szkolny  Danuta Urbaś i nauczyciel Norbert Junke, który zorganizował konkurs i pomagał większości recytatorów w przygotowaniu do występu.

Największe wrażenie na komisji wywarł Ernest Zgoda – przemyślaną i zarazem naturalną recytacją wiersza „Ars poetica?” Czesława Miłosza i otrzymał I miejsce.  Dynamiczna, ale i we właściwych momentach tonowana,  interpretacja znanego tekstu „Obława” Jacka Kaczmarskiego dała II miejsce Patrykowi Zgadzajowi.  Poza tym komisja wyróżniła za bardzo ciekawe i dojrzałe występy Karolinę Okoń i Wojciecha Perkiewicza.

Ponadto warto zaznaczyć, że wszyscy zasługują na podziękowania za to, iż zechcieli się zmierzyć z trudnymi tekstami. Było wyraźnie widać, że starali się odczytać sens utworu (a nie tylko go wygłosić) oraz nadać mu osobiste emocje.

Organizator jest wdzięczny recytatorom za ich odwagę i poświęcenie czasu na dziedzinę przecież bardzo odległą od wiedzy i umiejętności nabywanych w szkole o profilu zawodowym. Nie pierwszy już raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że drzemią w nich niezwykłe talenty i artystyczna wrażliwość.


Skip to content