poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Dzień Zdrowia” w Staszicu„Dzień Zdrowia” w Staszicu

W dniu 6 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się „Dzień Zdrowia”, który promował zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem złego odżywiania i małej aktywności fizycznej, a co za tym idzie  choroby cywilizacyjnej naszego wieku jaką jest nadwaga i otyłość. Zagrożenia te coraz częściej  występują wśród młodzieży.

W tym dniu nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali  konkursy, w których młodzież mogła wygrać zdrową żywność w postaci owoców, warzyw i soków. Konkurencje miały za zadanie pokazać młodzieży jak połączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną.

Akcja została podzielona na dwie tury od 8:00 do 9:40 bawiły się klasy I i IV a od 9:50 do 11:30 klasy II i III. Pięć pierwszych osób otrzymywało nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w postaci, krokomierzy, hantli, bidonów, opasek na telefon, skakanki, frisbee i paczek ze zdrową żywnością.

„Dzień zdrowia” zaczęliśmy od wystawy gazetki szkolnej na temat właściwego odżywiania, którą przygotowały: Kopis Klaudia, Leszczyńska Natalia z klasy 2Telh i Kik Patrycja, Natalia Piwowar z klasy 3 Ti.

Konkurencje

Ścieranie marchewki na czas polegało na starciu jak największej liczby marchewek w ciągu     1 minuty. W zadaniu wzięło udział 31 uczniów. Najlepszymi okazali się w I turze Patryk Kopacki a w II turze Pan Marcin Joniak.

„Obieranie jabłka” – polegało na obraniu jabłka ze skórki w taki sposób, aby uzyskać jak najdłuższą nieprzerwaną obierkę. Startowało 22 zawodników. Najlepszym w tej konkurencji okazali się w I turze Paulina Krawczyk a w II turze Mariusz Myszor.

„Kręgle”- uczestnik oddawał wda rzuty kulą. Wygrał ten który strącił najwięcej kręgli. Wzięło udział 94 zawodników . Pierwsze miejsce zajęli: w I turze Wanesa Glińska a w II turze Gocha Błażej .

„Zwierzątkowe kompozycje” – uczestnicy mieli za zadanie stworzyć figurki zwierząt z owoców i warzyw. W konkurencji wzięło udział 15 osób. Decyzją komisji najładniejsze kompozycje stworzyli : w I turze Grzesiak Klaudia i Głowinkowski Hubert w turze II.

„Wymyśl własny sok” – zabawa polegała na oddaniu 4 rzutów woreczkami do pojemników, do których był przyporządkowany wybrany owoc. Później uczestnik udawał się z wygranymi owocami lub warzywami  na stanowisko z mikserami, gdzie przygotowywany był sok. Była to zabawa, w której wzięła bardzo duża liczba uczestników – 96 osób!! skorzystało z możliwości stworzenia własnego soku.

W czasie trwania akcji „Dzień Zdrowia” prowadzony był konkurs na najlepsze przebranie świąteczne zorganizowany przez opiekuna samorządu szkolnego Jagodę Kołodziej. Konkurs wygrała Patrycja Kik, która przebrała się za śnieżynkę i  otrzymała bilet do kina na dowolny wybrany przez siebie film i nagrodę rzeczową. Dodatkowo  podczas zmagań został zaprezentowany układ taneczny dziewcząt z klasy I Teho.

Wszyscy biorący udział w promocji zdrowia wzięli udział w akcji Mannequin Challenge.

Wszystkie nagrody wręczyła Dyrektor szkoły pani Małgorzata Nikodem.

Po zakończonej rywalizacji przyszła chwila na loterię dla wszystkich sędziów zaangażowanych w organizację akcji. Sędziowanie w ramach podziękowania otrzymali upominki rzeczowe  i paczki ze zdrową żywnością.

Organizatorzy akcji „Dzień Zdrowia” dziękują młodzieży za czynny udział w imprezie, a szczególne słowa uznania należą sędziom:

z klasy II Tleh: Pasiak Marlena, Elżbieta Gajda, Leszczyńska Natalia, Kopis Klaudia, Okoń Patrycja, Weszka Julia, Poślad Monika, Wiktoria Małys, Weronika Marynowska, Marta Ochocka.

a klasy III Teem: Borgul Natalia, Krzywańska Paulina, Kucharska Monika, Wieczorek Paulina.

z klasy III Ti: Kik Patrycja i Piwowar Natalia.

z klasy III Tb: Kaczmarek Aleksandra, Karsznia Karolina, Kowalska Klaudia

z klasy IV Tho: Drapiewska Dagmara, Kołodziej Karolina, Świątek Martyna, Świszcz Martyna, Kuzaj Monika, Kopacka Aleksandra, Jaroch Karina, Jabłońskia Angelica.

Nauczyciele wychowania fizycznego pragną szczególnie podziękować Pani Jagodzie Kołodziej za pomoc przy  organizacji akcji.

Nagrody rzeczowe i owoce ufundowało Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Organizatorzy: Sławomir Stojecki, Małgorzata Walacik, Dorota Pierudzka, Urbaniak Jarosław, Gruszka Robert.


Skip to content