poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Przedsiębiorczości z ZUS WieruszówDzień Przedsiębiorczości z ZUS Wieruszów

W ramach „Dnia Przedsiębiorczości” – 22 marca 2018 roku grupa uczennic II klasy Technikum Handlowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie w składzie: Weronika Kubiak, Aleksandra Dąbrowska, Honorata Duś, Maria Tabaka, Dominika Cegiełka, Julia Konat odwiedziły ZUS Biuro Terenowe Wieruszów. Poprzez udział w  „Dniu Przedsiębiorczości” uczennice miały możliwość:

  • odbycia jednodniowej praktyki w ZUS  weryfikując swoje plany edukacyjne i wyobrażenia o swoim przyszłym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu,
  • zapoznania się z zadaniami poszczególnych stanowisk pracowniczych

Kilka słów od uczennic:

„Wizytę w ZUS i atmosferę tam panującą wspominamy bardzo mile. Panie opowiadały nam w sposób ciekawy i zrozumiały o swoich stanowiskach pracy oraz chętnie odpowiadały na zadawane przez nas pytania. Wytłumaczyły nam jakie wykształcenie jest potrzebne i w jaki sposób można ubiegać się o pracę w tym zakładzie. Pogłębiłyśmy swoją wiedzę na temat ZUS i dowiedziałyśmy się w jakich sprawach ludzie się tam zgłaszają.”

Uczennice wraz z opiekunem Wiolettą Żywioł składają serdeczne podziękowania Dyrekcji ZUS II Oddziałowi w Łodzi Panu  Krzysztofowi Jędrzejewskiemu, kierownikowi Biura Terenowego w Wieruszowie Pani  Halinie Janiaczyk oraz  pracownikom ZUS Paniom: Sylwii Kuleszy, Bożenie Rybka, Iwonie Mazurowskiej, Iwonie Bacińskiej , Beacie Powolnej  za możliwość odbycia jednodniowej praktyki w ramach XV edycji Dnia Przedsiębiorczości.

Uczennice dziękują za przemiłą atmosferę, rzetelną i kompetentną wiedzę jaka została im przekazana. Zapewne za rok również z przyjemnością Państwa odwiedzimy.


Skip to content