poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Papieski w Hufcu PracyDzień Papieski w Hufcu Pracy

16 października br. młodzież Hufca Pracy 5-20 z Wieruszowa uczciła święto patrona OHP, którego tegoroczne hasło brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dziś mija 39 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. To polskie święto obchodzone w hołdzie papieżowi Polakowi – św. Janowi Pawłowi II.

Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcami hufca oraz nauczycielem – Piotrem Wyżnikiewiczem udali się pod pomnik, aby zapalić znicze. Następnie katecheta opowiedział młodzieży o życiu Ojca Świętego. Zadaniem młodzieży było przemyślenie w ciszy słów świętego papieża i potraktowanie ich jako wskazówki w przyszłym życiu.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że św. Jan Paweł II stał się symbolem dobra, największym autorytetem moralnym i głosem świata. Doskonale znał problemy, z którymi boryka się młodzież i podejmował te tematy dialogu z młodymi. Znał problem samotności i wyobcowania, który dotyka wielu młodych, a także brak sensu życia. Uczył nas, abyśmy odkrywali wartość, sens i piękno życia również w obliczu jego kruchości. 


Skip to content