poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej

 „Zacną rzeczą jest uczyć się, jeszcze zacniejszą nauczać”.
(Mark Twain)

14 października na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczycieledawni pracownicy naszej szkoły, Starosta  Powiatu Wieruszowskiego – Andrzej Szymanek, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego – Adam Musiała, Komendant Hufca OHP – Mieczysław Borkowski oraz Członkowie Zarządu Rady Rodziców – Adam Śpigiel, Aneta Nowak, Krzysztof Lota.

Wszystkich zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Julia Kubacka kl. IV Tekho  i Jakub Żłobiński kl. III Tig. Uroczystość rozpoczęto od symbolicznego zapalenia zniczy, złożenia kwiatów przez delegację pod tablicą upamiętniającą nauczycieli powiatu wieruszowskiego zamordowanych podczas II wojny światowej oraz nauczycieli tajnego nauczania. Następnie konferansjerzy w imieniu całej społeczności uczniowskiej skierowali do wszystkich pracowników Oświaty słowa uznania i podziękowania.

Starosta Powiatu Wieruszowskiego – Andrzej Szymanek zwracając się do zebranych złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dziękując za dotychczasową pracę, trud wkładany w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Starosta Powiatu szczególne gratulacje złożył na ręce wyróżnionych Nagrodą StarostyAgnieszki Mazurowskiej – Dyrektora ZSP im. Stanisława Staszica oraz Krzysztofa Gałęzy – nauczyciela historii w naszej szkole.

Moc życzeń i ciepłe słowa w stronę nauczycieli i pracowników popłynęły, także od Starszego Cechu Rzemiosł Różnych i Członka Zarządu Powiatu Wieruszowskiego – Adama Musiały oraz Przewodniczącego Rady Rodziców – Adama Śpigla.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – Agnieszka Mazurowska w swym wystąpieniu przywitała zacnych gości, złożyła serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz podziękowała zarówno nauczycielom, jak i uczniom za trudny, ale jakże owocny ubiegły rok szkolny, kiedy to trzeba było się zmierzyć z epidemią i czasem nauki zdalnej.

Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły wręczyła nauczycielom nagrody, wśród wyróżnionych znaleźli się: Agata Damasiewicz, Mateusz Dmuchowski, Maciej Heidt, Marcin Joniak, Anna Maciejewska, Katarzyna Klimas, Jadwiga Kołodziej, Beata Królikowska, Iwona Kuliga – Kmiecik, Izabela Moska, Paweł Moska, Wiesława Ochota, Halina Paluch, Danuta Przybylska, Sławomir Stojecki, Radosław Światłowski, Wioletta Żywioł, Katarzyna Joniak.

Ceremonię wzbogaciła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem nauczycieli Barbary Howis i Miraldy Wypych-Kozłowskiej. Inscenizacja, która wywołała wielki zachwyt widowni oraz owacje na stojąco, opierała się ona na utworach Patronów Roku 2021: Stanisława Lema, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza. Słowa tych Wielkich Polaków podkreślały utwory muzyczne wykonane przez chór, którego wokalistami byli uczniowie naszej szkoły: Kinga Kurek kl. III Tlg, Patrycja Smiatacz-Rabiega kl. IV Tekho, Natalia Starzębska kl. IV Tekho, Oliwia Tęsiorowska kl. IV Tekho, Weronika Pawlak kl. IV Tekho, Joanna Koper kl. IV Tekho, Emilia Sikora kl. IV Tekho, Klaudia Iwanetzka kl. IV Tekho, Marlena Głowacz kl. IV Tekho, Julia Kubacka kl. IV Tekho, Ania Olszowiak kl. IV Tekho, Wiktoria Świtoń kl. IV Tekho, Patrycja Krawczyk kl. IV Tekho, Jakub Duchnik kl. IV Tekho, Natalia Mazur kl. IV Tekho, Weronika Inglot kl. IV Tekho, Krystian Kucharzak kl. IV Tekho, Daria Wierzba kl. IV Tekho, Weronika Poprawa kl. IV Tekho, Jakub Tomczyk kl. Id, Kamila Światła kl. II Teh, Emilia Błażejewska kl. II Teh, Agnieszka Baberowska kl. II Teh, Paulina Cichosz kl. IV Tekho, Marta Maciejewska kl. IV Tekho, Marcin Śniady kl. IV Ttb, Przemek Pietraszewski kl. IV Ttb, Patryk Nowak kl. IV Ttb, Michał Zadka kl. II Ttb, Dominik Szypulski kl. IV Ttb, Marta Dulska kl. D. Utwory Patronów Roku czytali: Patrycja Smiatacz-Rabiega kl. IV Tekho, Krystian Kucharzak  kl. IV Tekho, Paulina Cichosz kl. IV Tekho, Julia Kubacka kl. IV Tekho.

Nad sprawnym przebiegiem Dnia Edukacji Narodowej czuwał Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunem Eweliną Heidt.  Nagłośnieniem zajął się Dominik Pałdyna kl. II R pod opieką Jarosława Urbaniaka. Przygotowaniem sali i  dekoracji koordynowali: Katarzyna Podolak, Sylwia Karkoszka, Sławomir Stojecki, natomiast uroczystość na fotografiach uwieczniła uczennica Wiktoria Olek kl. IV Ti.


Skip to content