poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Dzień Dawcy Szpiku” – podsumowanie„Dzień Dawcy Szpiku” – podsumowanie

W dniu 6 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie w godzinach 9.00 do 16.00 trwała akcja rejestrowania potencjalnych dawców szpiku  „Dzień Dawcy Szpiku”.

Wolontariusze akcji i Ich opiekunowie z satysfakcją informują, że w akcji wzięło udział 78 osób (hurrrra!). Sumując wyniki trzech akcji, które przeprowadziliśmy, otrzymujemy liczbę 298 osób, które  wpisane zostały do banku danych potencjalnych dawców szpiku.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy dziś do nas zawitali. Także tym, którzy dotarli do nas , ale niestety nie mogli się zarejestrować. Wszyscy Państwo okazaliście wielkie serce i dobrą wolę pomagania chorym będącym w potrzebie. Dziękujemy pracodawcom, którzy zwolnili swoich pracowników na czas rejestracji.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne wyrazy podziękowanie wszystkim dzisiejszym  Wolontariuszom. Jesteśmy z Was dumni! Przekazujemy wyrazy uznania dla rodziców.

Dziękujemy Zarządowi Powiatu Wieruszowskiego za sfinansowanie posiłku dla wolontariuszy. Dziękujemy za Honorowy Patronat Starostwu Powiatowemu oraz Wójtowi Gminy Sokolniki Sylwestrowi Skrzypkowi (wsparcie w akcji promocyjnej).

A oto lista wolontariuszy:

rejestracja potencjalnych dawców: absolwentka technikum naszej szkoły i pomysłodawczyni akcji , która trwa już trzy lata – Magdalena Biegańska; Bartosz Górka i Justyna Gatkowska z klasy IV Technikum Ekonomicznego, Sylwia Puswalska z klasy IV Technikum Budowlanego, Natalia Jaśniak z klasy III Technikum Budowlanego i Daniel Okoń z klasy III Technikum Informatycznego.

Podziękowania dla wolontariuszek, które przygotowały wspaniałe wypieki, umilające  czas gościom i wolontariuszom: Natalia Więcek, Paulina Kasendra, Natalia Dyszlewska, Kinga Siwik, Klaudia Klatka, Daria Adamska – wszystkie z klasy II Technikum Hotelarskiego, Daria Zarych i Martyna Dudka z klasy IV Technikum Hotelarskiego, Karolina Okoń z klasy III Technikum Ekonomicznego, cukierkami częstował Bartosz Górka, smakołyki dostarczyła również Sylwia Puswalska i Natalia  Jaśniak.

Wolontariusze promujący akcję: Julia Pietrzak, Damian Nowak, Mateusz Śmiatacz z klasy III Technikum Budowlanego i wspomniana już wcześniej Karolina Okoń oraz Małgorzata Porańska – klasa  IV Technikum Budowlane i Klaudia Kowalińska – klasa IV Technikum Ekonomiczne.

Opiekunowie młodzieży:  Jadwiga Kołodziej – Opiekunka Samorządu Szkolnego i głównodowodząca akcją oraz wolontariuszki wspierające: wicedyrektor Małgorzata Karkoszka  i pedagog szkolny Danuta Urbaś.

Trudno jest dokładnie wymienić co, kto i jak, ponieważ każdy z wolontariuszy zostawił kawałek siebie w  wielu działaniach. Dziękujemy Wszystkim, którzy promowali naszą akcję. Szczególne podziękowania dla Magdaleny Biegańskiej.

Utrudzeni, ale szczęśliwi!