poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Dawcy Szpiku – akcja informacyjnaDzień Dawcy Szpiku – akcja informacyjna

Dziś, czwartego listopada, w środę, my wolontariusze z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie w ramach akcji „Dzień Dawcy Szpiku” spotkaliśmy się z uczniami poszczególnych klas, udzielając informacji o wydarzeniu, które odbędzie się w piątek, w godzinach 9.00-16.00, w sali konferencyjnej warsztatów szkolnych. Rozdaliśmy ulotki uczniom pełnoletnim, ale także niepełnoletnim, aby przekazali je rodzicom, starszemu rodzeństwu czy znajomym.

Oprócz ulotek staraliśmy się w skrócie przedstawić zasady działania naszej akcji, przypominamy że my tylko pobieramy wymaz z usta oraz pomagamy wypełnić dokumentację. Fachową stroną zajmą się specjaliści, którzy oznaczą Wasz materiał genetyczny pobrany poprzez wymaz.

Dziękujemy nauczycielom, że kibicują naszej akcji i udostępnili nam czas lekcyjny na spotkania z uczniami.

Zapraszamy w piątek!


Skip to content